PaństwoPolitykaPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Koledzy Godek chcą 25 lat więzienia za aborcję! Ustawa już w Sejmie

Koledzy Godek chcą więzienia za przerwanie ciąży

Powiązana z Kają Godek Fundacja Pro-Prawo do Życia złożyła w Sejmie projekt zmian w Kodeksie karnym. Skutkiem uchylenia ustawy będzie wprowadzenie bezwzględnego zakazu przerywania ciąży. Projekt zmian spowodowałby, że nie będzie już rozróżnienia na aborcję i zabójstwo, a za przerwanie ciąży będzie groziło 25 lat więzienia. Projekt wpłynął do Sejmu 22 września, a 28 października – w dzień debaty nad ograniczeniem praw osób LGBT – został skierowany przez Marszałek Sejmu do pierwszego czytania.

Wadliwe zapisy kodeksu karnego powodują, że co roku, tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane. Mafie aborcyjne działają jawnie i jawnie oferują pigułki śmierci w internecie i na ulicach polskich miast. Ostrożne szacunki mówią o 30 tys. ofiar rocznie

– stwierdziła w informacji prasowej Fundacja Pro, która złożyła projekt “Stop aborcji 2021” do Sejmu.

Jak wskazano: “autorzy projektu […] uważają, że prawna ochrona życia dzieci poczętych jest w Polsce fikcją. […] Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 nie stanowi istotnej bariery dla zabójców, ponieważ nie odnosi się w żaden sposób do ścigania aborcyjnych przestępstw”.

TVP puściło scenę z serialu Netflixa żeby szczuć na imigrantów

Zakaz, więzienie, stosy…?

Prezes Fundacji, Mariusz Dzierżawski stwierdził, że “ochrona życia najsłabszych jest obowiązkiem władz Rzeczypospolitej, wynikającym z zasad moralnych i zapisów Konstytucji”.

Mamy nadzieję, że wszyscy posłowie, którzy odwołują się do moralności chrześcijańskiej, a także ci, którzy podkreślają przywiązanie do Konstytucji, poprą projekt “Stop aborcji”. Odrzucenie lub przewlekanie uchwalenia projektu będzie świadectwem obłudy.

– dodał.

Przypomnijmy, że 22 października 2020 r. TK pochylił się nad ustawą dotyczącą aborcji w Polsce i stwierdził niezgodność jednej przesłanki (embriopatologicznej) z konstytucją. Tym samym wyrok Trybunału niemal całkowicie uniemożliwił dokonanie legalnie aborcji w Polsce. Z wyroku niezmiernie cieszyła się Kaja Godek, która niedawno złożyła projekt ustawy uderzający w osoby LGBT.

W poniedziałek wieczorem przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie, a także w innych miejscach w Polsce, odbyły się demonstracje przeciw zakazowi aborcji w naszym kraju. Jak poinformowała w piątek prawniczka Jolanta Budzowska, w Pszczynie ciężarna 30-latka zmarła na skutek wstrząsu septycznego. Lekarze nie przeprowadzili w jej przypadku aborcji mimo poważnych wad wrodzonych płodu.

Źródło: Onet

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close