Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelInwestycjeMotoryzacjaŚwiatTechnologieTransport

Musk twierdzi, że Tesla nie podpisała umowy z Hertz

Musk przyznaje, że nie ma jeszcze umowy

Elon Musk twierdzi, że żadna umowa nie została podpisana z Hertzem po tym, jak firma wynajmująca samochody ogłosiła umowę, która doprowadziła do tego, że wartość rynkowa Tesli przekroczyła 1 bilion dolarów. W zeszłym tygodniu akcje Tesli wzrosły o 12,6% po tym, jak Hertz poinformował, że do końca 2022 r. zamówił 100 000 pojazdów. Transakcja ogłoszona przez Hertza z Teslą byłaby największym w historii zamówieniem na wynajem samochodów elektrycznych.

Jednak Musk napisał na Twitterze : „Chcę podkreślić, że żadna umowa nie została jeszcze podpisana”. Obie firmy zostały poproszone o komentarz.

Pojazdy elektryczne są obecnie głównym nurtem i dopiero zaczęliśmy dostrzegać rosnący globalny popyt i zainteresowanie.

– powiedział tymczasowy szef Hertza, Mark Fields.

Poinformowano, że Hertz zapłaci 4,2 miliarda dolarów za 100 000 modeli 3 w ciągu najbliższych 14 miesięcy, co stanowi około jednej piątej jego floty. Wypożyczalnia zbudowałaby również sieć stacji ładowania. Hertz powiedział, że „począwszy od początku listopada i rozwijając się do końca roku” klienci będą mogli wynająć Teslę Model 3 na lotnisku Hertz i okolicznych lokalizacjach w niektórych obszarach w USA i Europie.

Elon Musk przenosi siedzibę Tesli do Teksasu, bo się pokłócił o COVID

Musk znowu tweetuje

W odpowiedzi na tweeta na temat transakcji Hertza z 25 października Musk powiedział, że „dziwne było przesunięcie wyceny, ponieważ Tesla jest w dużym stopniu problemem z rampą produkcyjną, a nie z popytem”.

Tesla ma znacznie większy popyt niż produkcję, dlatego będziemy sprzedawać samochody Hertzowi tylko za taką samą marżę jak konsumentom. Umowa Hertza ma zerowy wpływ na naszą ekonomię.

– napisał na Twitterze.

Tesla stała się piątą firmą, która 25 października przekroczyła wartość rynkową 1 biliona dolarów, za Apple, Microsoft, Amazon i właścicielem Google Alphabet.

To nie pierwszy raz, kiedy tweety Muska dotyczące jego firmy pojawiły się w wiadomościach. W maju 2020 r. wymazał 14 miliardów dolarów z wartości producenta samochodów po tym, jak tweetował, że cena akcji była zbyt wysoka. Z kolei dwa lata wcześniej tweet o przyszłości Tesli na giełdzie nowojorskiej doprowadził do nałożenia na tę firmę grzywny w wysokości 20 milionów dolarów, a Musk zgodził się na wstępne sprawdzenie wszystkich postów na platformie przez prawników.

Tesla ogłosiła we wtorek, że uruchamia w Holandii pilotaż 10 stacji „doładowania”, które będą dostępne dla wszystkich modeli pojazdów elektrycznych (EV). W ramach planów rozbudowy sieci ładowania firma stwierdziła, że ​​otwarcie punktów ładowania dla kierowców innych niż Telsa było „kluczowe dla przyjęcia pojazdów elektrycznych na dużą skalę”.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close