Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeZdrowie i medycyna

Grzegorz Braun za groźby do Niedzielskiego zarobił ponad 420 tys. zł

Choć Grzegorz Braun od lat wywołuje wiele kontrowersji, to nie przeszkadza mu w zdobyciu wielu zwolenników. Nie przeszkadza im jego zamordystyczne, skrajnie fundamentalistyczne poglądy, dopóki mówi to, co ludzie chcą usłyszeć. Udowodnił to, kiedy krzyczał do ministra Adama Niedzielskiego, że będzie wisiał. Choć odebrano mu uposażenie, jego wyznawcom taka postawa bardzo się spodobała. Dzięki temu zarobił bardzo dużo pieniędzy.

Grzegorz Braun zarobił na pandemii tysiące złotych. W tym ze szkalowania Niedzielskiego

Grzegorz Braun mówi wiele o COVID-19, głównie jak bardzo jest wobec tego sceptyczny. I mimo że w Polsce trwa czwarta fala i to głównie u niezaszczepionych, to kontrowersyjny polityk dalej brnie w zaparte.

Zobacz również: Grzegorz Braun otrzyma najwyższą karę za chęć wieszania Niedzielskiego

A Braun mówi wiele — zwłaszcza o obecnej sytuacji epidemiologicznej. Polityk oskarża naukowców, lekarzy i wielu ludzi o oszustwo i “plandemię“. Szczególnie atakuje ministra zdrowia Adama Niedzielskiemu, któremu ostatnio groził, że będzie wisiał. Jak widać — sporo mu się opłaciło, ponieważ na zbiórce online zdobył od swoich wyznawców ponad 420 tys. złotych.

Źródło: Grzegorz Braun Zbiórka

Za zbiórką stoi nie kto inny, jak tak zwana Fundacja Osuchowa, która została założona — notabene — przez samego Grzegorza Brauna w 2015 roku. Jak czytamy na stronie, jej głównym celem jest:

[…] wspieranie organizacji Pobudka w realizacji programu „Kościół, Szkoła, Strzelnica, Mennica”. Pracami Fundacji kieruje jej prezes Włodzimierz Skalik, który jest też odpowiedzialny za produkcję filmu „Gietrzwałd 1877”.

Organizacja ta ma również na celu “promocje i kultywowanie tradycji narodowych i katolickich“, “działanie na rzecz Wiary, rodziny i własności”, a także – “zabezpieczanie przyszłości cywilizacji łacińskiej“. Programowym hasłem tej tak zwanej “fundacji” jest — a jakże — Kościół-Szkoła-Strzelnica-Mennica.

Organizacja stoi także za pseudonaukowym bełkotem “Fałszywa pandemia”, którą Grzegorz Braun reklamował na sali plenarnej. O tym, jaki jest to dobry “biznes”, świadczy fakt, że dodrukowana jest trzecia część książki. To właśnie na niej opierają się wszelkiej maści antyszczepionkowcy i proepidemicy. Sam Konfederata próbuje zrzucić winę za nadwyżkowe zgony na zamknięte szpitale, jednak dane pokazują rzecz zupełnie odwrotną.

Czytaj więcej: Polska w czołówce nadwyżkowych zgonów. Dane pokazują coś niepokojącego

Problem tylko w tym, że Braun ma u antyszczepionkowców posłuch, zdobywa popularność i jak widać na załączonym obrazku — zyskuje naprawdę godziwe pieniądze. Jak widać również — pandemia w tym przypadku okazała się dla Brauna wybawieniem od niebytu. Z tego powodu polityk może na niej  tylko zyskać. Szkoda tylko, że nie działa to w drugą stronę, o czym polityk raczej niechętnie wspomina.

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close