GospodarkaInwestycjePaństwoPolitykaPrawoŚwiatTechnologie

Burmistrz Nowego Jorku chce dostać wypłatę w Bitcoinach

Burmistrz Nowego Jorku chce skupić się na Bitcoinach

Eric Adams, burmistrz – elekt Nowego Jorku, powiedział, że chciałby otrzymać pierwsze trzy czeki z wypłatą w Bitcoinach. Były kapitan policji został wybrany w tym tygodniu, aby objąć stanowisko pod koniec kadencji burmistrza Billa de Blasio w styczniu. Adams powiedział w mediach społecznościowych, że chce zasygnalizować zamiar uczynienia Nowego Jorku „centrum branży kryptowalut”.

Wartość Bitcoina, największej na świecie kryptowaluty, była bardzo zmienna od czasu jej powstania w 2009 roku. Komentarz Adama wydają się być próbą podważenia burmistrza Miami, Francisa Suareza, który już we własnej wiadomości na Twitterze powiedział, że po ponownym wyborze przyjmie swoją pierwszą wypłatę w Bitcoinach. Suarez powiedział już, że chciałby ustanowić Miami jako centrum innowacji kryptowalut. Nowy burmistrz Eric Adams podniósł stawkę, prosząc o trzymiesięczną wypłatę w kryptowalucie.

W Nowym Jorku zawsze robimy duże rzeczy, więc gdy zostanę burmistrzem, wezmę pierwsze trzy czeki na wypłatę w Bitcoinach.

– napisał Adams w poście na Twitterze.

NYC będzie centrum branży kryptowalut i innych szybko rozwijających się, innowacyjnych branż! Tylko poczekajcie!

– dodał.

Bitcoin: Po zakazie w Chinach to USA przewodzi w wydobyciu

Burmistrz musi się zmierzyć z opozycją

W sierpniu Suarez pomógł założyć kryptowalutę o nazwie MiamiCoin, prowadzoną przez organizację non-profit CityCoins. Według Washington Post wysyła do miasta 30% wartości waluty tworzonej na komputerze danej osoby i zebrał 7 milionów dolarów dla Miami.

Adams powiedział radiu Bloomberg, że chciałby zrobić coś podobnego w Nowym Jorku. Jeśli Adams, który działał na platformie pro-biznesowej, chce ustanowić Nowy Jork jako centrum kryptowalut, może spotkać się z opozycją. Kryptowaluta była w przeszłości mocno krytykowana za jej wpływ na środowisko. A nowojorska prokurator generalna Letitia James, która będzie kandydować w wyborach na gubernatora Nowego Jorku, niedawno rozpoczęła rozprawę z niezarejestrowanymi firmami kryptowalutowymi.

Nowy burmistrz Nowego Jorku został wybrany we wtorek i zostanie drugim czarnoskórym burmistrzem miasta. Od 2014 r. Eric Adams był burmistrzem Brooklynu. W trakcie kampanii wyborczej był określany mianem umiarkowanego demokraty. Z łatwością pokonał kandydata Republikanów Curtisa Sliwę, założyciela zajmującej się patrolami obywatelskimi organizacji Guardian Angels.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close