Biznesowi celebryciKultura i sztukaŚwiatZdrowie i medycyna

Tragedia na Astroworld Festival! Osiem osób zabitych przez tłum!

Tragedia na Astroworld Festival

Co najmniej osiem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych po tym, jak na piątkowym koncercie odbywającym się w ramach Astroworld Festival w Houston w stanie Teksas wybuchła panika. Panika wybuchła po tym, jak tłum zaczął się ściskać w kierunku przodu sceny. Jedenaście osób zostało zabranych do szpitali w stanie zatrzymania krążenia, a osiem zmarło. Około 300 osób było leczonych z powodu obrażeń, takich jak cięcia i siniaki na imprezie, w której uczestniczyło 50 000 osób. Lokalna polityk Lina Hidalgo, sędzia hrabstwa Harris, opisała to, co się stało, jako “niezwykle tragiczną noc”.

Nasze serca są złamane. Ludzie idą na te wydarzenia szukając dobrej zabawy, szansy na relaks, na wspomnienia – to nie jest rodzaj wydarzenia, na które idziesz, gdzie spodziewasz się dowiedzieć o ofiarach śmiertelnych.

– stwierdziła Hidalgo.

Jak powiedział szef straży pożarnej w Houston Samuel Peña, incydent rozpoczął się około 21:15 w piątek (02:15 GMT w sobotę).

Tłum zaczął się ściskać w kierunku przodu sceny, a ludzie zaczęli panikować.

– powiedział dziennikarzom.

Ryszard Terlecki do kobiety w galerii handlowej: “Jest pani kretynką”

Raper przerwał koncert

Według Houston Chronicle, raper Travis Scott – który założył festiwal – przerwał występ, gdy zobaczył fanów w niebezpieczeństwie i poprosił ochronę, by upewniła się, że wszystko jest w porządku i pomogła im wydostać się z tłumu. Szef straży pożarnej w Houston Samuel Peña powiedział, że liczba ofiar przytłoczyła ratowników. Organizatorzy przerwali koncert w ramach Astroworld Festival, gdy stało się jasne, że wiele osób zostało rannych, ale sama skala ofiar szybko przerosła istniejące zaplecze medyczne. Centrum łączności zostało utworzone w hotelu Wyndham Houston dla rodzin, które nie miały kontaktu z bliskimi z festiwalu.

Jak donosi ABC13, wcześniej w piątek setki ludzi rzuciły się na teren festiwalu, niszcząć wykrywacze metalu i strefę kontroli bezpieczeństwa, aby dostać się na koncert. Drugi dzień festiwalu został odwołany.

Nikt nie mógł sobie tego wyobrazić, ale jesteśmy tutaj i myślę, że to bardzo ważne, aby nikt z nas nie spekulował. Nikt nie ma dziś wszystkich odpowiedzi.

– powiedział szef policji w Houston Troy Finner.

Jak donosi agencja informacyjna Reuters, Live Nation, organizator imprezy, nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz. Astroworld Festival to coroczne wydarzenie odbywające się w NRG Park od 2018 roku, choć w zeszłym roku zostało odwołane z powodu pandemii Covid-19.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

  1. Cechą talentu jest niemożność pisania na zamówienie… Poza tym to Zgadzam się z Tobą w 100 i popieram zawarte poglądy w soposb pro-subiektywny 🙂 E. Zegadłowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close