Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelInwestycjeMarketingPaństwoPolitykaPrawoŚwiat

Elon Musk pyta na Twitterze, czy powinien sprzedać 10% akcji Tesli

Elon Musk zmuszony do sprzedaży akcji

Elon Musk zapytał w sobotę na Twitterze swoich 62,5 mln zwolenników, czy powinien sprzedać 10 proc. akcji swojej Tesli.

Wiele się ostatnio mówi o tym, że niezrealizowane zyski są sposobem na uniknięcie podatków, więc proponuję sprzedać 10% moich akcji Tesli.

– napisał Musk w tweecie, odnosząc się do “podatku miliarderów” proponowanego przez Demokratów w Senacie USA.

Musk napisał na Twitterze, że zastosuje się do wyników ankiety. W ciągu godziny po tym, jak ją zamieścił, otrzymała ona ponad 700 tys. odpowiedzi, a prawie 56 proc. respondentów zaaprobowało propozycję sprzedaży akcji. Musk posiada około 170,5 mln akcji Tesli na dzień 30 czerwca, a sprzedaż 10% jego akcji wyniosłaby blisko 21 mld dolarów na podstawie piątkowego zamknięcia. Analitycy twierdzą, że może on być zmuszony do pozbycia się znacznej liczby akcji, aby zapłacić podatki, ponieważ duża liczba opcji wygaśnie w przyszłym roku.

Komentarze Muska pojawiają się po tym, jak w Kongresie zaproponowano opodatkowanie aktywów miliarderów, aby pomóc w opłaceniu programu społecznego i klimatycznego Joe Bidena. Elon Musk jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie i właścicielem wielu firm, w tym SpaceX i Neuralink. Skrytykował on podatek miliarderów na Twitterze.

Uwaga, nie biorę wynagrodzenia gotówkowego ani premii z dowolnego miejsca. Mam tylko akcje, a zatem jedynym sposobem, abym osobiście płacił podatki, jest sprzedaż akcji.

– powiedział Musk.

Członkowie zarządu Tesli, w tym brat Elona Muska, Kimbal, sprzedali ostatnio akcje producenta samochodów elektrycznych. Kimbal Musk sprzedał 88,500 akcji, podczas gdy kolega członek zarządu Ira Ehrenpreis sprzedał akcje warte ponad 200 mln dolarów.

Elon Musk twierdzi, że Tesla nie podpisała umowy z Hertz

Tesla osiąga rekordy sprzedaży

Producent samochodów elektrycznych Tesla zlikwidował problemy z łańcuchem dostaw i globalny niedobór mikroprocesorów, aby zgłosić rekordową kwartalną sprzedaż i zyski. Przychody wzrosły do ​​13,76 mld dolarów w trzecim kwartale roku, w porównaniu z 8,77 mld dolarów 12 miesięcy wcześniej. Firma kierowana przez miliardera Elona Muska odnotowała zysk netto w wysokości 1,6 miliarda dolarów i sprzedała 241 391 samochodów.

Osiągnęliśmy nasz najlepszy w historii dochód netto, zysk operacyjny i zysk brutto.

– przekazała Tesla.

Firma poinformowała, że ​​Chiny pozostają jej głównym ośrodkiem eksportowym i planują wprowadzić inny rodzaj baterii w swoich standardowych pojazdach na całym świecie. Nowe baterie litowo-żelazowo-fosforanowe są tańsze niż tradycyjne baterie, ale oferują mniejszy zasięg. Analitycy stwierdzili, że może to pomóc w obniżeniu kosztów i rozwiązaniu problemu niedoborów części.

Większość przychodów Tesli pochodziła ze sprzedaży jej tańszych samochodów Model 3 i Model Y, która wzrosła o 87% do 232 102. Telsa przekazała, że popyt na pojazdy elektryczne (EV) nadal „przechodzi zmiany strukturalne”.

Uważamy, że im więcej pojazdów jeździmy po drogach, tym więcej właścicieli Tesli będzie w stanie rozpowszechniać informacje o zaletach pojazdów elektrycznych.

– dodała firma.

Elon Musk ma więc powody do zadowolenia.

Źródło: The Guardian

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close