PaństwoPolitykaPolskaPrawoŚwiat

Korwin-Mikke wiedział o planie Łukaszenki? Nagranie podbija sieć

Konfederata zdradził plan despoty już w październiku?

O plotkach mówiących o tym, że Janusz Korwin-Mikke to rosyjski agent wpływu, mówi się od dawna. Niemniej jednak w czasie rozmowy w TVP wskazał na sytuację, do której miało dojść 8 listopada na granicy z Białorusią. Problem w tym, że mówił o tym w październiku, dlatego część internautów od razu połączyło kropki.

Czy Janusz Korwin-Mikke to rosyjski agent wpływu? Internauci twierdzą, że coraz więcej na to wskazuje

Od wielu tygodni na granicy polsko-białoruskiej dochodzi do szeregu incydentów, do których nie dochodziło w czasie nowożytnej Polski. Łukaszenka, który nielegalnie piastuje urząd prezydenta Białorusi, nasłał na granicę Litwy i naszego kraju imigrantów z krajów arabskich. I choć fakt ten jest niepodważalny, to wciąż znajdują się ludzie, którzy go bronią. Taką osobą, jest Janusz Korwin-Mikke, który od lat destabilizuje polską politykę a także wspiera politykę Putina i Łukaszenki.

I choć jego wyborcy twierdzą, że jest liberałem — ba, że “jest wolnościowcem” – to prawda jest zgoła inna. Jest zamordystą, który z liberalizmem nie ma nic wspólnego, oprócz powtarzanych non stop miłych dla ucha haseł. Niestety jednak wiele osób wciąż łapie się na jego teksty, choć sam Korwin przyznaje, że jego program wyborczy to żart, którego nigdy nie spełni.

Czytaj więcej: Janusz Korwin-Mikke przyznał, że program Konfederacji to zwykła ściema

Tymczasem dzisiaj na terenie granicznym z Białorusią dochodzi do dantejskich scen, w których to imigranci — głównie z irackiego Kurdystanu — są przepychani przez służby białoruskie.

Okazuje się jednak, że o sytuacji mógł wiedzieć sam Korwin-Mikke. Tak przynajmniej można wnioskować na pierwszy rzut oka, kiedy usłyszymy wypowiedź Konfederaty z 17 października. Stwierdził wówczas, że Polacy “zobaczą, na co stać Łukaszenkę ósmego listopada”.

A o co chodziło? Korwin bronił wówczas białoruskiego despoty, twierdząc, że to Polaków wina, że jest taki nerwowy:

Łukaszenka był dla Polski bardzo życzliwy, mówię to od dawna, i myśmy wpychali Łukaszenkę w objęcia Putina. I w końcu go wepchniemy, zobaczycie. Przez was, przez Polskę, która działała na zlecenie Amerykanów, wepchniemy Białoruś do Rosyjskiej Federacji.

Kiedy zasugerowano mu, że Związek Białorusi i Rosji działa już ponad 20 lat, Korwin-Mikke krzyknął, że:

Rzeczywiście będziemy mieli wojska rosyjskie na granicy Polski. Przez was! – kierując swoje słowa do Zjednoczonej Prawicy.

Polityk stwierdził także, że to właśnie ósmego listopada ZBiR powstanie naprawdę. Dlaczego akurat wtedy – notabene w dniu, kiedy doszło do największej eskalacji ataku imigrantów na granicę? Przecież Korwin nie mógł tego wiedzieć, co się stanie – tak przynajmniej twierdzą jego wyborcy. Tego jednak nie wiemy, choć możemy się tylko domyślać.

Zobacz również: Porwanie samolotu Ryanair zbanuje białoruską Belavia Airlines w UE?

Białoruś została wcielona do Rosji. Mińsk stracił swoją niepodległość

Związek Białorusi i Rosji podpisano 8 grudnia 1999 r. Natomiast czwartego listopada tego roku podczas posiedzenia Rady Najwyższej Państwa Związkowego Białorusi i Rosji (PZBiR), przyjęto dwadzieścia osiem programów integracyjnych.

A to oznacza ni mniej, ni więcej, jak fakt, że Białoruś jest jedną nogą w Federacji Rosyjskiej.

Jak informuje Rzeczpospolita, dekret nawiązuje do uszczelnienia i integracji systemu podatkowego i celnego. Dodatkowo obydwa kraje zobowiązały się do powołania nowych instytucji państwowych, które będą nadzorowały zespolenie Białorusi z Rosją. Wspólne będą także przetargi, wspólny rynek gazu, energii elektrycznej i ropy naftowej.

Ponadto dojdzie do pełnego ujednolicenia systemów emerytalnych i socjalnych. Niewykluczone również, że powstanie wspólny parlament. Można zatem z całą pewnością stwierdzić, że Mińsk utracił suwerenność na rzecz Moskwy, a to szczególnie niebezpieczne dla naszego kraju.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close