Biznesowi celebryciKultura i sztukaMarketingMediaPrawoŚwiat

Travis Scott i Drake pozwani w sprawie tragedii na Astroworld

Travis Scott i Drake pozwani

Amerykański raper Travis Scott stoi w obliczu działań prawnych po tym, jak co najmniej osiem osób zginęło, a setki zostało rannych w wypadku na jego festiwalu Astroworld w Teksasie. Jeden z poszkodowanych uczestników koncertu oskarżył Scotta i Drake’a o podburzanie tłumu i domaga się odszkodowania w wysokości 1 mln dolarów. Żaden z nich nie skomentował pozwu.

W oświadczeniu wydanym po wypadku Scott powiedział, że pracuje nad tym, aby pomóc rodzinom ofiar – najmłodsza z nich miała zaledwie 14 lat. Tymczasem w mediach społecznościowych złożono hołd zabitym.

Taniec był jej pasją, a teraz tańczy swoją drogę do perłowych bram nieba.

– powiedziała w oświadczeniu rodzina 16-letniej Brianny Rodriguez.

Jak powiedział szef straży pożarnej w Houston Samuel Peña, incydent rozpoczął się około 21:15 w piątek (02:15 GMT w sobotę). Według Houston Chronicle, raper Travis Scott – który założył festiwal – przerwał występ, gdy zobaczył fanów w niebezpieczeństwie i poprosił ochronę, by upewniła się, że wszystko jest w porządku i pomogła im wydostać się z tłumu. Organizatorzy przerwali koncert w ramach Astroworld Festival, gdy stało się jasne, że wiele osób zostało rannych, ale sama skala ofiar szybko przerosła istniejące zaplecze medyczne. Centrum łączności zostało utworzone w hotelu Wyndham Houston dla rodzin, które nie miały kontaktu z bliskimi z festiwalu.

Szef straży pożarnej w Houston Samuel Peña powiedział, że liczba ofiar przytłoczyła ratowników. Około 300 osób zostało opatrzonych z powodu obrażeń, takich jak skaleczenia i siniaki. Policja w teksańskim mieście Houston wszczęła dochodzenie, w tym sprawdzając osobne doniesienia, że ktoś z publiczności wstrzykiwał ludziom narkotyki. Kilku uczestników koncertu musiało być reanimowanych za pomocą leków przeciw przedawkowaniu narkotyków, w tym pracownik ochrony, który według policji miał ślad po zastrzyku na szyi.

Tragedia na Astroworld Festival! Osiem osób zabitych przez tłum!

Co mówią pozwy sądowe?

Pozew złożony przez 23-letniego uczestnika koncertu Kristiana Paredesa oskarża Scotta i Drake’a o podżeganie do “zamieszek i przemocy” i twierdzi, że miejsce koncertu i firma rozrywkowa Live Nation nie zapewniły odpowiedniego bezpieczeństwa i usług medycznych. Pozew, w którym domaga się 1 mln dolarów odszkodowania, mówi, że Paredes “poczuł natychmiastowe popchnięcie” z przodu sekcji dla ogólnej publiczności, zanim “tłum stał się chaotyczny i rozpoczął się tupot”.

Wielu błagało ochroniarzy zatrudnionych przez Live Nation Entertainment o pomoc, ale zostali zignorowani.

– dodaje.

Paredes został opisany jako osoba, która doznała “poważnych obrażeń ciała”.

Travis Scott, Live Nation i promotor koncertów Scoremore są również wymienieni w innym pozwie, w którym poszkodowany domaga się 1 mln dolarów odszkodowania. Poszkodowany Manuela Souzy został opisany jako osoba, która doznała “poważnych obrażeń ciała, kiedy niekontrolowany tłum na koncercie powalił go na ziemię i zdeptał”.

Live Nation nie skomentowało jeszcze pozwów, ale powiedziało, że “pracuje nad zapewnieniem jak największej ilości informacji i pomocy lokalnym władzom w prowadzeniu dochodzenia”.

Wysoko postawiony amerykański prawnik Ben Crump ogłosił w niedzielę, że reprezentuje również bywalców koncertów w działaniach prawnych po tragedii. Złożył on pozew w imieniu 21-letniego Noah Gutierreza i powiedział, że spodziewa się, iż w najbliższych dniach złoży kolejne dla innych domniemanych ofiar.

Będziemy dążyć do sprawiedliwości dla wszystkich naszych klientów, którzy zostali poszkodowani w tym tragicznym i możliwym do uniknięcia wydarzeniu.

– powiedział Crump.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close