HandelMarketingMediaPaństwoŚwiatZdrowie i medycyna

Dom publiczny w Wiedniu za darmo… dla zaszczepionych na COVID-19

Sytuacja związana z czwartą falą pandemii COVID-19 w Europie jest coraz poważniejsza. Niestety poziom wyszczepienia ludności także nie jest najwyższy. Podobnie jest w Austrii, gdzie zaszczepionych obywateli jest około 64% mieszkańców. Aby spolaryzować szczepienia rząd i firmy łapią się różnych pomysłów, ale nic nie przebije pewnego domu publicznego w Wiedniu.

Dom publiczny w Wiedniu oferuje darmowe usług. Trzeba się jednak tam zaszczepić na COVID-19

Jak informuje Sky News osoby, które obecnie nie są zaszczepione w Austrii, mają zakaz korzystania z kawiarni, restauracji czy fryzjerów. Z tego powodu coraz więcej firm stara się namówić obywateli do zaszczepienia również ze względów pragmatycznych. W innym przypadku po prostu stracą dochody.

Prym w tym wiedzie pewien dom publiczny w Wiedniu, który obiecał swoim klientom 30-minutową “sesję” z wybraną przez siebie panią.

Źródło: Skynews

Fun Palast ma nadzieję, że dzięki temu liczba klientów w końcu powróci do tej sprzed pandemii, bądź po prostu zminimalizuje straty. Jak wskazuje firma w rozmowie z Mail Online:

Ze względu na pandemię zarejestrowaliśmy 50% spadek klientów, dzięki tej inicjatywie mamy nadzieję, że liczba klientów ponownie wzrośnie.

Zobacz także: Pisowski radny wyśmiewał szczepionki na COVID-19. A teraz? “Duszę się”

Gehrard, który jest jednym z klientów tego domu publicznego, wyznał, że prędzej czy później by się zaszczepił. Jednakże to decyzja rządu o dodatkowych restrykcjach tylko to przyspieszyła. W rozmowie z Mail Online stwierdził, że:

Myślę, że jest to całkowicie w porządku, ponieważ w ten sposób możemy osiągnąć lepszy wskaźnik uodpornienia, a to jest konieczne, aby w pewnym momencie zakończyć pandemię.

 

Z kolei menadżer przybytku Peter Laskaris przekazał agencji Reuters, że:

Zasadniczo, patrzyłem na statystyki i czytałem, że potrzebujemy jak 70/75%, abyśmy osiągnęli odporność stada, ale obecnie jesteśmy tylko na poziomie 63%. I wtedy zauważyłem w statystykach, że bardzo wielu mężczyzn, bardzo wielu mężczyzn o pochodzeniu migracyjnym, praktycznie odmawia szczepień lub nawet nie wie, że można się zaszczepić.

Laskaris wpadł wówczas na świetny pomysł:

A ponieważ faktycznie docieramy do tej grupy docelowej, postanowiliśmy założyć tutaj punkt szczepień.

Czytaj również: Moderna chce pozbawić praw patentowych amerykański rząd

Potwierdziła to jedna z pań, które pracuje w Fun Palast. Kobieta przyznała, że to dobry pomysł, ponieważ zainteresowanie przybytkiem znacząco wzrosło, co przełożyło się również na sytuację finansową firmy. A darmowa reklama na cały świat, to jedynie “dodatek”, o którym wiele innych firm może jedynie pomarzyć.

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close