HandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

Peter Jackson sprzedaje firmę zajmującą się efektami wizualnymi

Peter Jackson sprzedał firmę

Nowozelandzkie studio efektów wizualnych, które współzałożył zdobywca Oscara, reżyser Peter Jackson, zostało sprzedane za 1,6 miliarda dolarów. Weta Digital, która pracowała między innymi nad filmami Władca Pierścieni i Avatar, została kupiona przez firmę Unity, zajmującą się oprogramowaniem do gier wideo. Technologia Unity stoi za takimi grami jak Pokémon Go i Call of Duty: Mobile. Firmy twierdzą, że umowa oznacza, że ​​narzędzia efektów specjalnych Wety zostaną „zdemokratyzowane”.

Wspólnie Unity i Weta Digital mogą stworzyć ścieżkę dla każdego artysty z dowolnej branży, aby móc wykorzystać te niezwykle kreatywne i potężne narzędzia.

– powiedział Peter Jackson w oświadczeniu .

Weta, współfinansowana przez Jacksona w 1993 roku, znana jest z tworzenia animowanych postaci, takich jak Neyriti z Avatara, Gollum z serii filmów Władca Pierścieni i Cezar z Planety Małp.

Na półkuli południowej Weta jest naszą wersją Hollywood. Peter Jackson jest filmowcem-wizjonerem. Nie miał narzędzi, których potrzebował, aby osiągnąć pożądane rezultaty, więc zbudował swój zespół.

– powiedział krytyk filmowy z Sydney James Fletcher.

Firma Rivian zebrała prawie 12 miliardów dolarów ze sprzedaży akcji

Na naszych oczach rodzi się Metaverse?

W ramach umowy firma zostanie podzielona, ​​a jej aktywa technologiczne zostaną sprzedane Unity jako Weta Digital. Jej działalność w zakresie efektów wizualnych pozostanie odrębną firmą o nazwie WetaFX, która ma stać się jednym z największych klientów Unity. Weta przekazała, że Peter Jackson wraz z cyfrowymi artystami firmy „zostanie w Nowej Zelandii i nadal będzie tam kręcić filmy”.

W oświadczeniu Unity powiedział, że „przekaże niewiarygodnie ekskluzywne i wyrafinowane narzędzia efektów wizualnych Weta w ręce milionów twórców i artystów na całym świecie”, umożliwiając im kształtowanie przyszłości metaverse. Termin metaverse wszedł do szerszego głównego nurtu w ostatnich tygodniach po tym, jak Facebook powiedział w zeszłym miesiącu, że zmieni nazwę na Meta, aby lepiej odzwierciedlić swój nowy nacisk na łączenie użytkowników poprzez rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość.

Ta umowa jest w rzeczywistości bardzo ekscytująca. Będą w stanie udostępnić tę technologię filmowcom. To naprawdę będzie przełomowa umowa i przyniesie korzyści twórcom na całym świecie.

– powiedział Fletcher.

Po ogłoszeniu transakcji gotówkowo-akcyjnej akcje Unity spadły o ponad 6% w rozszerzonym obrocie na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close