Kultura i sztukaMediaPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Jaszczur i Osadowski zatrzymani po akcji w Kaliszu #PDW

Jaszczur i Osadowski zatrzymani

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński poinformował, że po antysemickim marszu narodowców w Kaliszu zatrzymano trzy osoby. Są to organizatorzy wydarzenia – Wojciech “Jaszczur” Olszański, dawniej aktor, a dziś prawicowy patoyoutuber, jego współpracownik Marcin Osadowski oraz Piotr Rybak, skazany wcześniej za spalenie kukły Żyda.

Nie ma zgody na antysemityzm i nienawiść na tle narodowościowym, religijnym lub etnicznym. Wobec organizatorów haniebnego wydarzenia w Kaliszu państwo polskie musi okazać swoją bezwzględność i stanowczość.

– napisał szef resortu na Twitterze.

11 listopada w Kaliszu narodowcy zorganizowali wiec, a potem marsz w centrum miasta. Finałem było spalenie kopii “Statutu Kaliskiego“, który dotyczy przywilejów tolerancyjnych dla Żydów. Dokument ten został wydany przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 roku. Podczas wydarzenia zgromadzenie wykrzykiwało antysemickie i skrajnie faszystowskie okrzyki, do których Jaszczur niestety zwykł nas przyzwyczaić. Statut płonął, a narodowcy krzyczeli: „Śmierć Żydom!”.

Żydzi w Polsce są panami, a my ich niewolnikami. Żydzi zawsze z okupantem się bratali. Już nigdy Polak Żydowi nie będzie niewolnikiem. Panowie policjanci, napierdalajcie w naszym imieniu naszych wrogów. Bo to ci sami wrogowie. LGBT-y, pederaści, syjoniści – to są wrogowie Polski. Won z naszego kraju! Do Brukseli!

– mówił Olszański.

Konto Olszańskiego vel Jabłonowskiego i Osadowskiego zdjęte z Youtube

“Jaszczur” i Osadowski stracili swój patokanał na Youtube

Tubą propagandową organizatorów od dłuższego czasu było konto na YouTube, gdzie “Jaszczur” bez przeszkód wygłaszał swoje przemówienia. Olszański wielokrotnie był nazywany “agentem Rosji”, ponieważ jego komentarze były skrajnie proputinowskie. Nieraz również popierał samego Łukaszenkę, a opozycjonistów wyzywał od kanalii. Na szczęście w końcu jego konto spadło z rowerka po wielokrotnych zgłoszeniach ze strony Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Pod koniec maja zaatakował białoruskiego studenta Hleba Vajkula. Mężczyzna został zaatakowany przez Olszańskiego gazem, ponieważ sprzeciwiał się Łukaszence. Innym razem jego “kamraci” zaatakowali dom dziecka, w którym szczepiono przeciwko COVID-19. Wszystko to sprawia, że mężczyzna stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

Olszański groził zwolennikom szczepień, że im “łeb odpierd*li bagnetem francuskim”. Marzył również o gwałcie na posłance Jachirze. Koniec końców jego zachowanie zmusiło ABW o wszczęcie śledztwa w jego sprawie i wszystko zmierza ku temu, że kontrowersyjnego “Jaszczura” już nie zobaczymy nie tylko w polskim internecie, ale również na ulicy.

Źródło: GW

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close