GospodarkaHandelInwestycjeNieruchomościPaństwoPrawoŚwiat

Trump Organization sprzedaje waszyngtoński hotel za 375 mln dolarów

Trump Organization sprzedaje waszyngtoński hotel

Trump Organization osiągnęła porozumienie w sprawie sprzedaży swojego cennego waszyngtońskiego hotelu za 375 milionów dolarów. Według doniesień, w ramach planowanej sprzedaży, Trump International zostanie przemianowany na Waldorf Astoria i będzie zarządzany przez grupę Hilton. W ubiegłym miesiącu amerykańska sonda kongresowa wykazała, że hotel stracił ponad 70 mln dolarów podczas prezydentury Donalda Trumpa.

Firma byłego prezydenta USA otworzyła hotel dla publiczności we wrześniu 2016 roku. Trump Organization, która wykupiła 60-letnią dzierżawę budynku, szukała kupców na 263-pokojowy hotel od 2019 roku. Oczekuje się, że transakcja z firmą inwestycyjną CGI Merchant Group z siedzibą w Miami zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale przyszłego roku – poinformowały źródła w The Wall Street Journal i Bloomberg.

120-letni budynek stoi mniej niż milę od Białego Domu na Pennsylvania Avenue. Organizacja uzyskała zgodę na przebudowę historycznego budynku Old Post Office w 2012 roku. Otwarty został jako hotel cztery lata później, zaledwie kilka tygodni po tym, jak Trump przyjął nominację Partii Republikańskiej do ubiegania się o urząd prezydenta.

Donald Trump otrzymywał na swój hotel miliony dolarów od obcych rządów

Kadencja Trumpa przyniosła straty

Podczas kadencji Trumpa jako prezydenta, hotel stał się popularny wśród Republikanów odwiedzających miasto. Jednak przyciągał również kontrowersje. W 2018 r. przywódcy religijni wezwali do cofnięcia jego licencji na alkohol, twierdząc, że jego właściciel nie był “osobą o dobrym charakterze”.

Niedawno dochodzenie kongresowe wykazało, że były prezydent USA  “rażąco przesadził” zyski hotelu, kiedy twierdził, że zarobił 150 milionów dolarów podczas swojej kadencji. Komisja kongresowa stwierdziła, że zamiast tego hotel stracił ponad 70 milionów dolarów, gdy był na stanowisku.

W raporcie stwierdzono również, że Trump “ukrywał potencjalne konflikty interesów” związane z posiadaniem hotelu i pełnieniem funkcji pożyczkodawcy i poręczyciela pożyczek osób trzecich. Dokumenty wykazały, że hotel otrzymał 3,7 mln dolarów w płatnościach od zagranicznych rządów – co według komisji wystarczyłoby na pokrycie 7 400 noclegów w hotelu według średniej stawki dziennej.

Organizacja zaprzeczyła, że popełniła błąd i nazwała raport “wprowadzającym w błąd”. Trump Organization i CGI Merchant Group nie odpowiedziały natychmiast na prośbę dziennikarzy o komentarz w sprawie sprzedaży hotelu.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close