Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaPolskaZdrowie i medycyna

Kamil Durczok nie żyje! Dziennikarz zmarł w wieku 53 lat

Kamil Durczok nie żyje

Nie żyje dziennikarz Kamil Durczok. Jak przekazała rodzina Durczoka, dziennikarz był reanimowany w nocy z poniedziałku na wtorek, jego życia nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu w Katowicach we wtorek nad ranem. Były dziennikarz Telewizji Polskiej, TVN i Polsat News miał 53 lata.

Kamil Durczok urodził się w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studiował także prawo i filologię polską. Podczas studiów odbywał praktyki robotnicze w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Tychach. Pracę dziennikarską rozpoczął w 1991 w Radiu Katowice. Wcześniej przez kilka lat współtworzył program Studenckiego Radia EGIDA działającego w domach studenta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w dzielnicy Ligota. W wieku 24 lat został dyrektorem i redaktorem naczelnym katowickiego radia TOP FM, należącego do NSZZ Solidarność.

W latach 1993–2006 pracował w Telewizji Polskiej. Swoją pracę w telewizji zaczął od współpracy z TVP Katowice, gdzie przeprowadzał wywiady z politykami w programie Obserwatorium. W 1996 zadebiutował na antenie ogólnopolskiej, gdzie został prowadzącym programy publicystyczne w TV Polonia takich jak: Studio parlamentarne oraz Przegląd publicystyczny. Od 2001 do 2006 był prezenterem głównego wydania Wiadomości w TVP1. W tym czasie prowadził także programy publicystyczne w TVP1 takie jak: Forum, Gość Jedynki oraz autorską Debatę. Równolegle przez wiele lat był gospodarzem wszystkich wieczorów wyborczych i referendalnych w TVP1.

Od 2003 do 2005 współpracował z Radiową Trójką, gdzie na przemian z Jolantą Pieńkowską prowadził Salon polityczny Trójki. Później współpracował z RMF FM, gdzie na przemian z Konradem Piaseckim prowadził Kontrwywiad RMF FM. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym Faktów w TVN i prowadził także rozmowy z politykami nadawane bezpośrednio po serwisie informacyjnym w programie Fakty po Faktach w TVN24.

Po odejściu z TVN do września 2016 Durczoka obowiązywał zakaz konkurencji. Kamil Durczok zarejestrował spółkę Coal Minders, która w sierpniu tego samego roku zaczęła poszukiwać dziennikarzy. Spółka uruchomiła górnośląski portal Silesion.pl, ale serwis zniknął z sieci pod koniec kwietnia 2019 roku.

Tomasz Knapik nie żyje. Najpopularniejszy lektor w Polsce miał 77 lat

Dziennikarz wygrał z rakiem

Kamil Durczok był jedną ze „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” według danych magazynu „Forbes Polska”; jego wizerunek został wyceniony przez reklamodawców na: 421,5 tys. zł w 2006 (10. miejsce), 642 tys. zł w 2007 (3. miejsce), 541 tys. zł w 2008 (7. miejsce), 537,5 tys. zł w 2010 (17. miejsce), 543 tys. zł w 2012 (17. miejsce) i 271 429 zł w 2014 (50. miejsce).

W latach 1995–2017 jego żoną była Marianna Dufek, dziennikarka w TVP3 Katowice, z którą ma syna, Kamila. W latach 2017–2019 jego partnerką życiową była blogerka Julia Oleś, która była także zastępczynią Durczoka w redakcji jego serwisu internetowego Silesion.pl. W 2003 przeszedł chorobę nowotworową, a w 2020 przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję.

26 lipca 2019, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję na autostradzie A1 w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego. Usłyszał w związku z tym zarzuty: prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, zagrożone łączną karą pozbawienia wolności do lat 12. Durczok przyznał się tylko do pierwszego zarzutu. Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o jego tymczasowe aresztowanie, stosując w zamian dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. 30 marca 2021 roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał Durczoka na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, wpłatę 3000 złotych grzywny i 30.000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym, a także zakaz prowadzenia pojazdów przez pięć lat.

Źródło: Interia, Wikipedia

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close