PaństwoPolitykaPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Terlecki ma COVID! Siedział dziś w Sejmie obok Kaczyńskiego

Terlecki ma COVID i siedział w Sejmie

RMF FM podało, że wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki otrzymał pozytywny wynik na COVID-19. W związku z kolejną falą koronawirusa powrócono do testowania członków prezydium Sejmu przed posiedzeniami. Pozostali wicemarszałkowie są zdrowi, także sama Elżbieta Witek, choć sama mówiła wcześniej, że ma infekcję.

Sęk w tym, że Terlecki brał udział w dzisiejszym posiedzeniu Sejmu i siedział tuż obok prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W klubie PiS zapanowała nerwowa atmosfera, bo wicemarszałek miał kontakt z wieloma politykami partii rządzącej i potencjalnie mógł ich zarazić.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 590 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Mimo rosnącej liczby zakażeń posłowie pracują w formule stacjonarnej w budynku przy ul. Wiejskiej. Nie ma też ograniczeń liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać na sali plenarnej, tak jak to miało miejsce przy poprzedniej fali koronawirusa. Elżbieta Witek na początku posiedzenia wykluczyła z posiedzenia z obrad Sejmu trzech posłów Konfederacji, bo ci nie chcieli założyć maseczek. Musieli oni opuścić salę plenarną. Wykluczeni posłowie to: Konrad Berkowicz, Grzegorz Braun i Jakub Kulesza.

Terlecki o białoruskiej opozycjonistce: Niech szuka pomocy w Moskwie

Terlecki do kobiety w galerii handlowej: “Jest pani kretynką”

O tym, że wicemarszałek Ryszard Terlecki nie potrafi się czasem ugryźć w język, to jak nic nie powiedzieć. Niemniej jednak to, w jaki sposób odezwał się do jednej z kobiet w galerii handlowej woła o pomstę do nieba. Wszystko dlatego, że zwróciła mu uwagę, że to co politycy PiS robią kobietom “jest karygodne”. Polityk wówczas odpowiedział jednym zdaniem: “jest pani kretynką”. Nagranie udostępniła posłanka KO Barbara Nowacka.

Pani Magda czasie wizyty w Galerii Kazimierz w Krakowie dostrzegła posła Ryszarda Terleckiego. Na nagraniu widać, jak zwraca mu uwagę na temat sytuacji w naszym kraju. W szczególności sprawa dotyczyła śmierci 30-letniej kobiety, przez ustawę antyaborcyjną wprowadzoną przez PiS i “wolnościową” Konfederację:

Chciałabym tylko powiedzieć, że to, co dzieje się w kraju, to, co robicie kobietom, to jest po prostu karygodne.

Terlecki, jak to ma w swoim zwyczaju, odpowiedział krótko, bez kultury i dosadnie:

Jest pani kretynką.

Po czym szybko odwrócił się na pięcie, nie wchodząc w dalszą rozmowę.

Źródło: RMF24

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close