GastronomiaMediaRynek pracy

Lidl nie wypłaci pracownikom premii. Firma wpadła na nieco inny pomysł

Lidl każdego roku na święta wysyłał swoim pracownikom premię w wysokości 400 złotych. W tym roku jednak z okazji otwarcia 800 sklepu, firma wpadła na inny, dość zaskakujący pomysł. Nie wszystkim jednak przypadł do gustu, ponieważ trzeba spełnić jeden, dość istotny warunek. Cały bonus należy wydać tylko i wyłącznie w Lidlu, ale to nie wszystkie warunki, które należy spełnić.

Lidl nie wypłaci pracownikom dodatków świątecznych

Business Insider dowiedział się, że Lidl nie wypłaci pracownikom świątecznego bonusu. O dziwo, decyzja ta zdecydowanie różni się od działań konkurencji. Wszystko dlatego, że na koniec każdego roku sieci spożywcze wypłacają dodatkową gratyfikację finansową swoim pracownikom. Dotyczy to zarówno Biedronki, Netto, Auchan, Aldi, jak i oczywiście Lidla. Ta ostatnia sieć tej pory wypłacała 400 złotych dodatku świątecznego.

Zobacz również: Lidl będzie co miesiąc rozdawał darmowe tampony i podpaski

Tym razem jednak spółka zdecydowała się na przekazanie pracownikom… kuponów o wartości 800 zł. Można tylko je wykorzystać dzięki aplikacji Lidl Plus w sklepach firmowych. Co istotne, sieć nie pierwszy raz w ten sposób zaskoczyła pracowników, ponieważ już w ubiegłych latach sieć wypłacała takie bonusy. Wówczas pracownicy otrzymali 600 zł w voucherze przy otwarciu sześćsetnego sklepu oraz 700 zł bonusu przy otwarciu siedemsetnego sklepu. Jednakże, co istotne – wtedy Lidl wypłacał pracownikom także bonusy świąteczne.

Niestety, jak można było się spodziewać – nie wszystkim pracownikom ta oferta się spodobała. Tymczasem, spółka nie tłumaczy, skąd wzięła się decyzja o nieprzyznawaniu bonusu świątecznego w tym roku. Spółka przekazała serwisowi Business Insider, że:

Jako jedna z pierwszych sieci handlowych, wprowadziliśmy dodatek za pracę w niedziele dla pracowników sklepów i magazynów niezależnie od wymiaru etatu i stażu pracy. Łączny koszt wypłaconego dodatku od października do lutego wyniesie ponad 7 mln zł.

Zobacz również: Lidl Italia testuje zeroemisyjne elektryczne ciężarówki Scania BEV

Jakie dodatki świąteczne znajdą się u konkurentów sieci Lidl?

Tymczasem w innych sieciówkach sprawa wygląda nieco inaczej. Np. w sieci Auchan łączna wartość dodatków finansowych wyniesie 1200 złotych na pracownika. Dotyczy to zarówno bonów zakupowych w wartości 700 zł, jak i bonów pracowniczych w zależności od stażu pracy, doładowania kart zakupowych oraz wprowadzenie stałego rabatu 5% na zakupy z kartą Skarbonka.

Z kolei pracownicy sieci Biedronka otrzymują karty przedpłacone. Każdego roku są to inne kwoty, na przykład rok temu było to 1000 zł. Pracownicy otrzymują również paczki dla dzieci, w których znajdują się między innymi puzzle, książeczki dla dzieci, słodycze oraz gry. Z kolei w sieci Aldi otrzymają jedynie karty przedpłacone w wysokości 200 zł oraz 200 zł w styczniu.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close