Kultura i sztukaMarketingMediaPolskaPrawoŚwiat

Mata splagiatował okładkę płyty? Zaskakujące podobieństwo

Mata splagiatował okładkę?

Czyżby słynny polski raper Mata splagiatował okładkę swojej płyty? Profil “Beka z rapsów” zauważył, że okładka najnowszej płyty Maty “Młody Matczak” jest wyjątkowo podobna do zdjęcia wykonanego w 2017 roku przez argentyńską artystkę, Rominę Ressię.

Zdjęcie na okładce “Młodego Matczaka” wykonała Zuza Krajewska. Na okładce widać Matę rozciągającego usta za pomocą plastikowych narzędzi. Okazuje się, że kilka lat temu Romina Ressia wpadła na ten sam pomysł. Wielokrotnie nagradzana argentyńska artystka przypomniała niedawno zdjęcie z 2017 roku na swoim Instagramie. Wpis artystki został zasypany komentarzami wskazującymi na podobieństwo zdjęć Ressi i Krajewskiej. Wielu użytkowników zaczęło również oznaczać Mat pod wpisem.

Myślę, że powinnaś zobaczyć okładkę płyty Maty. Wygląda bardzo podobnie. Prawdopodobnie ktoś splagiatował twoje zdjęcie; Polski raper Mata lubi to, Mleko się wylało, Dzwoni papuga.

– pisali komentujący.

Mata rozpoczął współpracę z McDonald’s i wkurzył… PiS i Lewicę XD

Zbieg okoliczności?

Sam Mata nie komentuje sprawy, ale autorka okładki albumu skomentowała aferę na Instagramie. W czwartek Krajewska opublikowała na InstaStories krótkie oświadczenie, w którym twierdzi, że nie jest winna plagiatu i nigdy nie widziała prac argentyńskiej artystki. Według Krajewskiej cała sprawa to zbieg okoliczności.

Nie robię plagiatów, moi drodzy. Nie znam prac artystki, do której porównują okładkę Michała. Właśnie ją obczajam. Może mamy podobne poczcie humoru i lubimy te same malarskie portrety. Poniżej moment, w którym to wymyśliliśmy.

– napisała

Zuzanna Krajewska postanowiła również skontaktować się z Rominą Ressią i zamieścić komentarz pod jej ostatnim postem.

Droga Romino, nie znałam twojej pracy, tworząc zdjęcie Maty. Bardzo miło cię poznać. Niesamowita praca.

– czytamy.

Nie wszystkich przekonały jej tłumaczenia.

Średnio wiarygodne, to jest praktycznie 1:1; Wiesz, że takim komentarzem pogrążysz się jeszcze bardziej?; Don’t make a village, please.

– możemy przeczytać pod komentarzem polskiej artystki.

Inni podeszli do sprawy nieco łagodniej.

Koniec końców, wszyscy myślimy trochę podobnie. Obie artystki są w swoich kompozycjach niepowtarzalne, mimo tego samego atrybutu.

– dodała inna internautka.

Porównajcie zdjęcie Rominy Ressi i to, które Mata umieścił na okładce swojej płyty. Przekonują Was zapewnienia polskiej fotograf?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Romina Ressia (@rominaressia)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MATA (@33mata)

Źródło: Pudelek

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close