MediaPaństwoPrawoŚwiat

Kyle Rittenhouse zostanie milionerem? Może pozwać CNN i… Joe Bidena

Odkąd jest jasne, że Kyle Rittenhouse jest niewinny, główne media w USA prześcigają się w próbach opanowania sytuacji. Wszystko dlatego, że zarówno CNN i inne stacje twierdziły, że 18-latek to przestępca, który chciał pozabijać czarnoskórych amerykanów. Joe Biden nie był lepszy, ponieważ wprost powiedział, że chłopak to biały rasista. Teraz Rittenhouse może domagać się wysokich odszkodowań.

Kyle Rittenhouse może zyskać miliony dolarów odszkodowania od CNN i… od Joe Bidena

Co ciekawe o możliwym pozwie ze strony Kyle’a Rittenhouse‘a informuje Yahoo News. Według redakcji 18-latek mógłby mieć potencjalnie zwycięską sprawę w sądzie z mediami głównego nurtu, a także urzędującym prezydentem Joe Bidenem. Ten ostatni z kolei sam przyznał, że jest zdenerwowany wyrokiem, który zapadł w amerykańskim sądzie.

Zobacz również: Kyle Rittenhouse uniewinniony! Ława przysięgłych nie miała wątpliwości

Przyznał to Todd McMurtry, prawnik reprezentujący Nicholasa Sandmanna, który również kilka lat temu był atakowany przez CNN oraz inne lewicowe media. Adwokat przyznał w Fox News, że sprawa jest niemal na pewno wygrana.

To istotna informacja, ponieważ kilka lat wcześniej pomógł Sandmannowi osiągnąć ugodę z CNN w sprawie o zniesławienia. Urzędnik wskazał również, że Biden może być pociągnięty do odpowiedzialności, ponieważ także przyczynił się do agresji wobec 18-latka.

Bardzo ważnym jest fakt, że Biden oskarżał Rittenhouse’a o “rasizm” zaledwie kilka tygodni przed wyborami. Wszystko po to, aby uzyskać głosy lewicowych wyborców i jeszcze bardziej spolaryzować społeczeństwo.

Źródło: Joe Biden Twitter

Zobacz również: Biden wkurzony po uniewinnieniu Rittenhouse’a, a Młoda Lewica się błaźni

Tymczasem Biden, kiedy jeszcze sugerował, że Kyle Rittenhouse jest lokalnym terrorystą, nie był jeszcze prezydentem. Oznacza to, że nie chroni go immunitet prezydencki i kongresowy. Leo Terrell, prawnik zajmujący się prawami obywatelskimi i współpracownik Fox News wskazał, że:

Pozwólcie, że udzielę Joe Bidenowi rady: Bądź bardzo ostrożny w tym, co mówisz, ponieważ podlegasz możliwemu pozwowi o zniesławienie. To było oświadczenie, za które Joe Biden będzie musiał zapłacić i uzasadnić.

Warto wspomnieć, iż CNN przegrał sprawę sądową o zniesławienie Nicholasa Sandmanna. Wówczas chłopak otrzymał 250 mln dolarów. Skąd atak lewicowych mediów? Ponieważ miał na sobie czapkę MAGA (Make America Great Again) i podszedł do Indianina. Media od razu przyjęły, że jest rasistą i wyśmiewa mężczyznę.

Wszystko wskazuje na to, że przed nami możliwy jest proces, który jeszcze bardziej spolaryzuje USA. Tym razem taki, który zarówno może uderzyć w główne amerykańskie media, jak i samego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close