Business lifestyleGospodarkaHandelPrawoŚwiat

Kierownictwo Amazon w Indiach oskarżone o przemyt narkotyków

Za pośrednictwem Amazon przemycono tonę trawki

Wyższa kadra kierownicza firmy Amazon w Indiach została oskarżona po tym, jak dwóch mężczyzn wykorzystało stronę internetową jako część operacji przemytu marihuany. W zeszłym tygodniu policja w centralnym stanie Madhya Pradesh aresztowała dwóch mężczyzn za przemyt 20 kg narkotyku do innych indyjskich stanów. Policja twierdzi, że mężczyźni handlowali marihuaną na stronie pod przykrywką sprzedaży liści stewii, naturalnego słodzika. Firma przekazała, że nie pozwala na notowania i sprzedaż nielegalnych produktów i podejmuje surowe działania przeciwko sprzedawcom, którzy łamią zasady dotyczące nielegalnych towarów.

Amazon ma zerową tolerancję dla niewłaściwego postępowania i podejmuje surowe działania przeciwko osobom lub stronom trzecim za naruszenie naszych zasad lub obowiązującego prawa.

– powiedziała firma.

Policja stanowa powiedziała jednak, że dyrektorzy wykonawczy Amazon India zostali oskarżeni na podstawie ustawy o środkach odurzających i substancjach psychotropowych. Było to spowodowane “różnicami w odpowiedziach w dokumentach dostarczonych przez firmę w odpowiedzi na pytania policji i faktami odkrytymi podczas dyskusji”. Władze nie powiedziały, ilu kierowników zostało oskarżonych.

Szacuje się, że za pomocą strony internetowej została sprzedana łącznie 1 tona marihuany, o wartości około 148 000 dolarów. Sprawa jest najnowszym problemem prawnym, z którym boryka się indyjska firma Amazon, która również stoi w obliczu dochodzenia w sprawie konkurencji w tym kraju.

Amazon zaprzestanie przyjmowania kart Visa w Wielkiej Brytanii

Indie walczą z narkotykami

Wraz z Flipkart, spółką zależną amerykańskiego giganta detalicznego Walmart, Amazon India jest badany przez organy regulacyjne w związku z twierdzeniami, że preferencyjnie traktuje niektórych sprzedawców. We wrześniu firma rozpoczęła wewnętrzne dochodzenie w związku z zarzutami, że co najmniej jeden z jego indyjskich pracowników przekupił urzędników.

W ostatnich latach indyjskie władze znacznie zwiększyły wysiłki w celu rozprawienia się zarówno z handlem, jak i używaniem nielegalnych narkotyków. Wielu z wysoko postawionych aktorów i osobistości telewizyjnych w ostatnim roku znalazło się pod obserwacją urzędników ds. narkotyków.

W zeszłym miesiącu, Aryan Khan, 23-letni syn gwiazdy Bollywood Shah Rukh Khan, został aresztowany za zażywanie narkotyków na imprezie. Sprawa ta stała się przedmiotem intensywnego zainteresowania mediów w Indiach. Khan zaprzeczył stawianym mu zarzutom.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close