Finanse i ubezpieczeniaHandelInwestycjePrawoŚwiatTechnologie

Bitcoin i inne kryptowaluty zakazane w Indiach. Rząd wprowadza ustawę

Dzieje się na rynku kryptowalut. Wszystko dlatego, że rząd w Indiach wprowadza zakaz korzystania z walut cyfrowych na podstawie nowej ustawy o regulacji finansowej. To istotna informacja dla branży, ponieważ Indie są jednym z największych rynków dla kryptowalut takich jak Bitcoin, czy Ethereum. Zakaz powstał po licznych oszustwach na rynku oraz braku klarowności co do przejrzystości transakcji.

Indie banują kryptowaluty, w tym Bitcoin i Ethereum

Ustawa wprowadzana przez rząd w Indiach zezwala jedynie na korzystanie technologii blockchain. Niestety nie podano, w jaki dokładnie sposób. Niemniej jednak regulacja wprowadzi szereg zobowiązań i blokad, które uderzą w największe giełdy kryptowalutowe na świecie, w tym Binance oraz Coinbase.

Zobacz również: Salwador wybuduje “Bitcoin City” u podnóża aktywnego wulkanu

Wszystko jednak wskazuje, że ustawa stworzy podwaliny pod oficjalną walutę cyfrową, którą Delhi chce wprowadzić w najbliższych miesiącach.

Plany wprowadzenia takiego zakazu omówił premier Indii Narendra Modi. Według niego wszystkie demokratyczne narody na świecie powinny wprowadzić stosowne regulacje, które uniemożliwią korzystanie z kryptowalut w nielegalny sposób.

Bitcoin zakazany w Indiach. Skąd taka decyzja?

Nie jest bowiem niespodzianką, że handel kryptowalutami wielokrotnie służy do prania brudnych pieniędzy czy ukrywania dochodu finansowego. Zdarzają się również sytuację, że Bitcoin oraz jemu pochodne służą do finansowania terroryzmu.

Zobacz również: 70% transakcji na giełdach kryptowalut to manipulacje [BADANIE]

Z tego powodu nowe zasady uderzą bezpośrednio również w reklamy kryptowalutowe oraz lokalnych inwestorów. Ostatecznie plan jest taki, że wszystkie prywatne środki na kontach krypto zostaną zakazane, o co zabiegał Reserve Bank of India.

Tym samym informacja o wprowadzanym zakazie wpłynęła również na cały rynek. Sam Bitcoin spadł w ostatnich siedmiu dniach o około 10%. Niemniej jednak i tak notuje spore wzrosty, a jego cena oscyluje wokół 60 tysięcy dolarów.

Źródło: EuroNews.com

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close