Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaPrawoŚwiat

Kevin Spacey musi zapłacić 31 mln dolarów twórcom House of Cards

Kevin Spacey musi zapłacić za swoje zachowanie

Kevin Spacey musi zapłacić prawie 31 mln dolarów studiu, które stworzyło hitowy serial Netflixa “House of Cards”, za zerwanie kontraktu po zarzutach o molestowanie seksualne wobec amerykańskiego aktora. Tajny wyrok został wydany w zeszłym roku, ale stał się publiczny w poniedziałek po tym, jak prawnicy studia, MRC, złożyli wniosek sądowy o potwierdzenie nagrody.

Aktor stanął w obliczu kilku zarzutów o napaść seksualną w 2017 roku.Był jedną z pierwszych głównych postaci Hollywood, które zostały publicznie oskarżone o niewłaściwe zachowanie w następstwie skandalu Harveya Weinsteina, a także w momencie, gdy ruch #MeToo nabierał rozpędu. Zaprzeczył on wszelkim wykroczeniom, ale stracił swoją główną rolę jako przebiegły polityk w House of Cards, i utrzymywał stosunkowo złą opinię od czasu oskarżenia o stworzenie “toksycznego” środowiska pracy na planie, rzekomo wygłaszając surowe komentarze i dotykając młodych pracowników bez ich zgody.

MRC i Netflix zwolniły aktora z “House of Cards” i uśmierciły go w serialu. W rezultacie studio straciło miliony dolarów, ponieważ rozpoczęło już prace nad kolejnym sezonem – podają amerykańskie media w dokumentach arbitrażowych. Ponadto, nowy sezon bez głównego aktora nie spodobał się widzom, którzy ocenili go jako najgorszy ze wszystkich dotychczasowych.

Kevin Spacey wraca na ekrany! Jego nowa rola to walka o dobre imię?

Problemy aktora

Kevin Spacey milczał podczas swojego wystąpienia w sądzie. MRC złożyło pozew w styczniu 2019 roku, starając się odzyskać koszty i argumentując, że zachowanie aktora naruszyło politykę studia w zakresie molestowania seksualnego. Prawnicy po obu stronach wysłuchali ponad 20 osób podczas ośmiodniowego poufnego przesłuchania arbitrażowego w lutym 2020 roku, donosi Variety. Dodano, że 46-stronicowy wyrok wydany pięć miesięcy później pozostaje poufny.

Jednak petycja złożona przez MRC do Los Angeles Superior Court w poniedziałek potwierdza, że orzeczenie zostało wydane na korzyść studia. Spacey i jego firmy producenckie, M Profitt Productions i Trigger Street Productions, zostały zobowiązane do zapłaty odszkodowania, honorariów prawników i kosztów sądowych. Aktor odwołał się on od tej decyzji, ale została ona odrzucona w tym miesiącu. Prawnik aktora odmówił komentarza dla amerykańskich mediów.

Publiczne zarzuty o niewłaściwe zachowanie seksualne zaczęły być wysuwane przeciwko aktorowi w październiku 2017 roku, kiedy aktor Anthony Rapp twierdził, że Kevin Spacey molestował go, gdy ten miał zaledwie 14 lat. Spacey wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że nie pamięta tego spotkania, ale jeśli do czegoś doszło, to jest winien Rappowi “najszczersze przeprosiny za to, co byłoby głęboko niewłaściwym zachowaniem po pijanemu”.

W oświadczeniu, Kevin Spacey ujawnił również, że teraz będzie żył jako zadeklarowany gej. Został skrytykowany za powiązanie przeprosin za rzekome molestowanie ze swoim coming outem. Później nastąpił ciąg oskarżeń, w tym o to, że aktor obmacywał nastolatkę w barze w Massachusetts w 2016 roku, z czego powództwo cywilne zostało ostatecznie odrzucone, oraz o to, że seksualnie zaatakował masażystę w Malibu w Kalifornii. Masażysta zmarł w 2019 roku, zanim jego pozew sądowy dotarł do sądu.

Kevin Spacey stracił kilka miejsc pracy aktorskiej w wyniku zarzutów, ale powrócił do aktorstwa w tym roku, z niewielką rolą w niskobudżetowym, niezależnym włoskim filmie w reżyserii Franco Nero.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close