Biznesowi celebryciKultura i sztukaMarketingMediaPolska

X-kom odwołuje film z Jasiem Kapelą na Black Friday. Firma przeprasza

Z okazji Black Firday popularny sklep internetowy x-com przygotował horror. Wystąpić w nim mieli celebryci z branży e-sportu, m.in. prezenterka Kinga Kujawska, Żaneta “Shiianah” Łojas oraz Karol “Hutson” Hutny i Piotr “Ziemniak” Latała. Scenariuszem zajął się nie kto inny, jak sam Jaś Kapela. I o zachowanie tego ostatniego poszło, ponieważ internauci nie szczędzili krytycznych uwag wobec takiego pomysłu. Koniec końców firma musiała nieźle się natrudzić, aby wyjść z opresji cało. Czy jej się udało, to już kwestia sporna.

X-kom na Black Friday chciał udostępnić horror ze scenariusza Jasia Kapeli. Firma musiała za to przepraszać

Jak informuje Wirtualne Media film “Czarny Piątek“, który został wyprodukowany przez x-com w celach promocyjnych na Black Friday. Niestety produkcja została odwołana tuż przed premierą i jak wskazał rzecznik prasowy x-com Kamil Szwarbuła w rozmowie z WM, decyzja o zaangażowaniu “poety” była dość “nieprzemyślana”.

Sam film miał opowiadać o influencerach, którzy udają się na wspólny wyjazd. Osią fabuły jest walka… z oszalałym sprzętem komputerowym, który “zwariował” przez nieoczekiwane skutki globalnego ocieplenia. Serio.

Zobacz również: Jaś Kapela chce się bić z Krzysztofem Bosakiem na gali Fame MMA xD

Swoją drogą, na taki scenariusz mógł wpaść tylko Jaś Kapela, który sam czuł się zaskoczony, że wybrano go do roli scenarzysty projektu:

Sam byłem zdziwiony, że x-kom mi złożył taką propozycję. Kiedy ich zapytałem, czemu akurat ja miałbym napisać ten scenariusz, odpowiedzieli, że ich zdaniem mamy bardzo podobne poczucie humoru i estetyki. Hehe.

I to bardzo miłe, że z zasady bezduszne korporacje potrafią docenić taką antykapitalistyczną twórczość jak moja.

Źródło: x-kom

Zobacz również: X-kom nabył maszynę pakującą. W końcu wyśle klientom wymiarowe paczki

X-kom przeprasza za Jasia Kapele. Firma twierdzi, że nie przemyślała tego angażu

Film miał pojawić się na kanale x-kom 24 listopada około godziny 23:40. Jednakże, jak przekazało biuro prasowe spółki w oficjalnym komunikacie:

Zaplanowana na czwartkową noc premiera filmu „Czarny piątek” została odwołana. Powodem tej decyzji jest błędny wybór, przez nas, jednego z uczestników projektu. Decyzja o zaangażowaniu Jasia Kapeli była nieprzemyślana i niepoparta wystarczającą analizą.

Działania i idee, które prezentuje Jaś Kapela, są sprzeczne z wartościami naszej firmy i stanowczo się od nich odcinamy. Obiecujemy, że wprowadzimy zmiany, które uniemożliwią wystąpienie podobnej sytuacji w przyszłości. Bierzemy odpowiedzialność za nasz błąd. Przepraszamy.

Całkiem prawdopodobne, że firma zdecydowała się na zerwanie współpracy po kolejnym kontrowersyjnym wpisie poety. Kapela stwierdził w nim, że “nikt go nie zwalnia, mimo że prawie codziennie obraża Straż Graniczną”.

Jaś Kapela promował piractwo? Krzysztof Stanowski nie miał litości

Trzeba jednak przyznać, że jego wypowiedź była dość niefartowna, bo już nazajutrz otrzymał informację o zerwaniu współpracy. Sam Kapela zadrwił z tej sytuacji na Twitterze. Dziennikarz napisał, że:

Mój horror okazał się tak strasznie antykapitalistyczny, że aż zakazany.

Zdania internautów w kwestii odwołania filmu są podzielone. Niektórzy pytają wprost, co nie pasowało spółce x-kom i jakich wartości nie podzielają. Inni zaś sugerują wprost, że ich decyzja była dobra, choć nieco spóźniona. Niemniej jednak firma i tak uzyskała to, co zamierzała, ponieważ ma bezpłatny rozgłos w mediach.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close