PaństwoŚwiatTransportTurystykaZdrowie i medycyna

British Airways zawiesza loty do Hongkongu przez kwarantannę załogi

British Airways zawiesza loty do Hongkongu

Linie lotnicze British Airways zawiesiły loty do Hongkongu w związku z doniesieniami, że więcej członków ich załogi zostało zmuszonych do odbycia kwarantanny w ośrodku rządowym. BA potwierdziło, że tymczasowo wstrzymało loty “podczas gdy przegląda wymagania operacyjne dla tej trasy”. South China Morning Post poinformował, że jeden z pracowników BA przeszedł testy na obecność Covid, co doprowadziło do tego, że większość członków załogi została wysłana na kwarantannę. Jest to następstwem podobnego incydentu, który miał miejsce tydzień wcześniej.

W tym przypadku pilot BA miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa w dniu 20 listopada. Pilot i inni członkowie załogi, zakwalifikowani jako “bliski kontakt”, zostali wysłani do centrum kwarantanny w Hongkongu Penny’s Bay. Rzecznik Departamentu Zdrowia w Hongkongu powiedział dziennikowi South China Morning Post, że członkowie załogi wrócili już do Wielkiej Brytanii. Jest to związane z obawami dotyczącymi nowego wariantu wirusa Covid, Omikron, którego przypadki zostały odkryte w wielu miejscach, w tym w Wielkiej Brytanii i Hongkongu.

Wspieramy załogę, która obecnie izoluje się w Hongkongu. Pracujemy w ramach lokalnych przepisów dla każdego kraju, do którego latamy, i zawsze stawiamy bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych zespołów i klientów w centrum wszystkiego, co robimy.

– przekazało British Airways.

Hongkońskie linie lotnicze Cathay Pacific zostały zmuszone do odwołania niektórych lotów pasażerskich w grudniu z powodu braków kadrowych. Linie lotnicze stosują system “zamkniętej pętli”, który oznacza, że załoga linii lotniczych, pracująca na trzytygodniowych zmianach, musi przebywać w pokojach hotelowych pomiędzy lotami, zanim przejdzie 14-dniową kwarantannę po powrocie do domu. Hongkong prowadzi politykę zerowej liczby przypadków Covid w celu otwarcia granicy z Chinami kontynentalnymi.

Przepraszamy naszych klientów, którzy mieli zakłócone swoje plany podróży i będziemy w kontakcie, aby dać im inne opcje.

– dodało British Airways.

Izrael wprowadzi zakaz podróżowania dla obcokrajowców

Wariant Omikron przeraża świat

Zawieszenie lotów British Airways do Hongkongu następuje po czasowym wstrzymaniu podróży lotniczych do sześciu południowoafrykańskich krajów w związku z odkryciem wariantu Omikron. Zarówno BA jak i Virgin Atlantic odwołały loty między południem w piątek a 04:00 w niedzielę po tym, jak rząd tymczasowo zakazał podróży z RPA, Namibii, Zimbabwe, Botswany, Lesotho i Eswatini. Kraje te zostały dodane do brytyjskiej czerwonej listy w niedzielę, wraz z Angolą, Namibią, Mozambikiem i Zambią.

Osoby przybywające z tych krajów nie będą mogły wjechać, chyba że są obywatelami Wielkiej Brytanii, Irlandii lub rezydentami Wielkiej Brytanii. Podróżni będą wtedy musieli zapłacić i odizolować się na 10 dni we wcześniej zarezerwowanym, zaaprobowanym przez rząd hotelu.

Rząd ogłosił również, że osoby przybywające do Wielkiej Brytanii będą musiały poddać się testowi PCR do końca drugiego dnia po przyjeździe i izolować się do czasu uzyskania negatywnego wyniku. Oczekuje się, że zmiany wejdą w życie we wtorek. Sekretarz Zdrowia Sajid Javid powiedział, że środek wejdzie w życie od 04:00 we wtorek, 30 listopada.

Omikron został nazwany przez Światową Organizację Zdrowia “wariantem niepokojącym” i nie jest jeszcze jasne, czy wariant ten jest odporny na istniejące szczepionki, ani jak bardzo jest zakaźny.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close