GospodarkaHandelInwestycjeMarketingMediaPrawoŚwiatTechnologie

RIP Mr Goxx [*] Umiera chomik handlujący kryptowalutami

Mr Goxx umiera

Mr Goxx, chomik handlujący kryptowalutami, zmarł. Gryzoń, który zyskał sławę w Internecie dzięki swojej zdolności do częstego osiągania lepszych wyników niż ludzcy inwestorzy za pomocą specjalnie zbudowanej klatki handlowej, zmarł we wtorek. Oficjalne konto futrzanego finansisty na Twitterze ogłosiło śmierć chomika jego 18 000 zwolennikom w mediach społecznościowych.

Udowodniłeś nam, że internet niekoniecznie musi być toksycznym pustkowiem. Jesteśmy absolutnie przytłoczeni niepoliczalnymi i wzruszającymi kondolencjami, które otrzymaliśmy na wszystkich kanałach. To, czego osobiście nauczyliśmy się z tego projektu, ma niewiele wspólnego z kryptowalutami.

– powiedzieli jego właściciele.

Kariera finansowa chomika, a następnie sława, zrodziły się w wyniku eksperymentu dwóch przyjaciół z Niemiec, którzy chcieli udowodnić przypadkowość sukcesu w branży walut cyfrowych. Biuro handlowe Mr Goxxa, dołączone do jego zwykłej klatki, było oglądane przez tysiące osób na żywo w serwisie Twitch. Sławę przyniosło mu podejmowanie decyzji poprzez bieganie na swoim “kole intencji”, aby wybrać kryptowalutę, którą chciałby handlować, a następnie wejście do tunelu kupna lub sprzedaży na swoim “piętrze biurowym”.

Za każdym razem, gdy przechodził przez tunel, elektronika podłączona do jego biura realizowała transakcję zgodnie z życzeniami Mr Goxxa. Malutki trader rozpoczął swoją karierę finansową 12 czerwca 2021 r. Po ostatnim dniu handlu 22 listopada jego portfel wzrósł o 19,7%, a on sam osiągnął około 98 euro zysku.

Chomik handluje kryptowalutami i idzie mu to świetnie

Chomik był lepszy niż eksperci

Ostatnie obliczenia przeprowadzone przez kryptowalutową witrynę Protos sugerują, że ostatnie wyniki finansowe chomika pobiły firmę inwestującego supremo Warrena Buffeta, Berkshire Hathaway. Czasami Mr Goxx nawet nieznacznie wyprzedzał Bitcoina, największą z kryptowalut.

Goxx Capital nie był jednak prawdziwą firmą inwestycyjną – a ludzcy partnerzy Mr Goxxa podkreślali z każdym tweetem, że decyzje chomika nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Ta para, programista i wykładowca, postrzegali Mr Goxxa jako twarz “lekkiego projektu pobocznego”.

Wygląda na to, że większość ludzi z naszego pokolenia nie widzi innej szansy niż rzucenie dużej części swoich oszczędności na rynek kryptowalut, nie mając pojęcia, co się tam dzieje.

– wyjaśnił we wrześniu anonimowy duet stojący za Mr Goxx.

Żartowaliśmy o tym, czy mój chomik byłby w stanie podejmować mądrzejsze decyzje inwestycyjne niż my, ludzie.

– powiedzieli.

Od momentu ogłoszenia śmierci uwielbianego chomika, setki ludzi na całym świecie złożyły hołd jego wkładowi w społeczność kryptowalutową. Właściciele Mr Goxxa pogodzili się z jego stratą, ale nie zdecydowali jeszcze, czy będą mieli nowego zwierzaka.

Ludzie pytali o to, czy znajdzie się następca, który będzie prowadził biznes w Goxx Capital, ale prawda jest taka, że nie wiemy. Większość naszych widzów naprawdę przywiązała się do naszego kumpla – a wielu z nich nawet nie dbało o kryptowaluty. To uderzyło mnie mocniej, niż się spodziewałem. Kiedy ten wybór zostanie dokonany i zdecydujemy się na nowego członka rodziny, moglibyśmy pomyśleć o kontynuowaniu projektu. Do tego czasu, żadnych planów.

– przekazano.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close