HandelInwestycjeMediaZdrowie i medycyna

Kryptowaluta Omicron wystrzeliła w górę przez nowy wariant COVID-19

Nowy wariant koronawirusa COVID-19 Omicron powoduje falę paniki w całej Europie. I choć pierwsze informacje są raczej pozytywne, ponieważ objawy są łagodne w szczególności dla zaszczepionych, to i tak Komisja Europejska zastanawia się blokadą przestrzeni powietrznej. Są jednak i tacy, którzy na nowym wariancie zyskują. To posiadacze kryptowaluty OMIC, czyli Omicron, której wartość zwiększyła się ostatnio aż jedenastokrotnie.

Wariant Omicron COVID-19 już w Europie, a kryptowaluta o tej nazwie idzie do góry

Wiadomość o nowym wariancie COVID-19, którego nazwano mianem Omicron (piętnasta litera w greckim alfabecie) szturmem obiegła światowe media. Choć wielu naukowców próbuje studzić panikę, mimo że wirus jest drastycznie bardziej zaraźliwy od swoich poprzedników, to i tak światowe giełdy negatywnie zareagowały.

Zobacz również: Unia Europejska wprowadzi zakaz lotów przez nowy wariat COVID-19?

Kwestia paniki dotyczyła to także kryptowalut, które również straciły ze względu na pojawiające się informacje. Sam Bitcoin spadł z ok. 58 tysięcy do ok. 54 tysięcy dolarów, natomiast Ethereum spadło z 4,5 tys. USD do około 4000 dolarów. Jest jednak jedna wirtualna waluta, która przysporzyła swoim właścicielom nieco większą dozę emocji. I to tych pozytywnych. Mówimy bowiem o kryptowalucie Omicron (OMIC), która pojawiła się na rynkach.

Według twórców jest to “rodzima moneta zbudowana na technologii Arbitrum, czyli zdecentralizowanego protokołu waluty rezerwowej”.  Jak czytamy w opisie na CoinMarketCap:

Omicron to zdecentralizowany protokół waluty rezerwowej dostępny w sieci Arbitrum Network oparty na tokenie OMIC. Każdy token OMIC jest wspierany przez koszyk aktywów (np. USDC, OMIC-MIM LP) w skarbcu OMIC. Nadając mu przy tym wartość wewnętrzną, poniżej której nie może spaść. OMIC wprowadza również unikalną ekonomiczną i teoretyczną dynamikę gier na rynek poprzez staking i bonding.

Cokolwiek to znaczy, to jej wartość nagle urosła z niecałych 64 dolarów aż do 711 dolarów, dzięki czemu inwestorzy mogli zarobić naprawdę spore pieniądze.

Źródło: Kurs OMIC/USD. tradingview.com

Zobacz również: Omikron, nowy wariant COVID, uderzył w światowe giełdy

Niemniej jednak w momencie pisania tego artykułu cena kryptowaluty spadła już do około 213 USD, przez co jej spadek 24h wynosi aż -68.8%.

Źródło: Kurs OMIC/USD. coingecko.com

Kryptowaluta OMIC nie jest notowana na żadnej zdecentralizowanej giełdzie krypto. Można ją jednak znaleźć między innymi na Sushiswap, jednak zalecamy szczególną ostrożność i nie polecamy inwestycji w tego typu instrumenty finansowe.

Zobacz również: Covid-19: Niepraktykujący piloci stwarzają większe zagrożenie w powietrzu

Czy wariant COVID-19 Omicron jest niebezpieczny?

Swoją drogą eksperci na ten moment nie są pewni, czy Omicron jest niebezpieczny, ponieważ pierwsze informacje mówią o słabych objawach. Nie ma jednak wątpliwości, że dopiero przyszłe analizy będą mogły świadczyć o utworzeniu tak zwanej endemii, czyli wariantu bardzo zaraźliwego, ale o słabych symptomach.

Oznaczałoby to ni mniej, ni więcej, jak to, że nowy wariant wyparłby pozostałe silniejsze, powodując jednocześnie odporność zbiorową.

Twórca kanału Defoliator na Facebooku twierdzi, że obecne informacje są hurra-optymistyczne i analizy wskazują raczej na trend wzrostowy. Taki, który może przyczynić się do większej zapaści służby zdrowia. Jednakże w proroków się bawić nie zamierzamy, bo ani się na tym nie znamy, ani

Jak będzie ostatecznie? Tego nie wiemy, bo ani nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, ani tym bardziej prorokami. Niemniej jednak sama kryptowaluta OMIC raczej nie zyska już tak ogromnych wzrostów, więc przed nią ostrzegamy.

W międzyczasie czekamy jednak na kolejne Sigmy, Ypsyliony, czy Omegi, bo a nuż coś wpadnie do portfela.*

*Oczywiście chodzi o kryptowaluty, a nie jakieś nowe warianty, mutacje czy inne odnogi.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close