Biznesowi celebryciKultura i sztukaMarketingMediaPrawoŚwiat

Baldwin twierdzi, że nie strzelał na planie Rust: Nie pociągnąłem za spust

Baldwin twierdzi, że nie strzelał z broni na planie filmowym

Alec Baldwin twierdzi, że “nie pociągnął za spust” pistoletu, który śmiertelnie zranił operatorkę Halynę Hutchins na planie jego filmu “Rust”. Gwiazdor udzielił swojego pierwszego wywiadu od czasu incydentu w październiku. Prowadzący wywiad w pewnym momencie zapytał aktora: “W scenariuszu nie było napisane o pociągnięciu za spust?”.

Nie pociągnąłem za spust. Nie, nie, nie, nie, nie. Nigdy nie wycelowałbym w nikogo pistoletu i nie pociągnął za spust. Nigdy.

– powiedział George’owi Stephanopoulosowi z ABC News.

Wywiad został nagrany we wtorek i ma być nadawany w USA w czwartek wieczorem. Stephanopoulos opisał ich 80-minutową dyskusję jako “surową” i “intensywną”. Dziennikarz opisał Baldwina jako “zdruzgotanego”, ale “bardzo szczerego”.

Zrobiłem tysiące wywiadów w ciągu ostatnich 20 lat w ABC. To był najbardziej intensywny, jakiego kiedykolwiek doświadczyłem.

– powiedział.

Zapytany przez dziennikarza, jak prawdziwa kula znalazła się na planie filmu, Alec Baldwin odpowiedział:

Nie mam pojęcia. Ktoś włożył prawdziwą kulę do pistoletu. Pocisk, który nawet nie miał się znaleźć na terenie planu.

Zgodnie z aktami sądowymi, pan Baldwin otrzymał broń od asystenta reżysera filmu, Dave’a Hallsa, który nie wiedział, że zawierała ona ostrą amunicję i wskazał, że jest rozładowana, krzycząc “zimna broń”. Halls z kolei otrzymał broń od Hannah Gutierrez-Reed, 24-letniej zbrojmistrzyni pracującej przy filmie. Na początku tego tygodnia śledczy uzyskali nakaz przeszukania pomieszczeń dostawcy broni w USA. Seth Kenney, właściciel dostawcy amunicji, powiedział śledczym, że nabój mógł pochodzić z “przeładowanej amunicji”, a amunicja, którą dostarczył na plan filmu, składała się z atrap i ślepych naboi.

Kolejny wypadek na planie “Rust”! Pracownik może stracić rękę!

“Wschodząca gwiazda”

Przypomnijmy, że operatorka Halyna Hutchins została śmiertelnie postrzelona w klatkę piersiową. Reżyser Joel Souza, który stał za nią, został ranny. 48-latek otrzymał natychmiastowe leczenie z powodu urazu barku, a następnie został zwolniony ze szpitala.

Zauważono, że zakrwawiony strój Baldwina został wzięty jako dowód wraz z bronią. Policja zabrała z planu także amunicję i inną broń rekwizytową. 63-letni aktor został przesłuchany przez organy ścigania, ale nikt nie został oskarżony o incydent. Wcześniej w piątek Baldwin – który był gwiazdą i producentem filmu – powiedział, że „w pełni współpracuje” z biurem szeryfa hrabstwa Santa Fe.

Moje serce jest złamane z powodu jej męża, ich syna i wszystkich, którzy znali i kochali Halynę. Nie ma słów, aby wyrazić mój szok i smutek w związku z tragicznym wypadkiem, który odebrał życie Halynie Hutchins, żonie, matce i naszej głęboko podziwianej koleżance.

– napisał na Twitterze.

W Rust Baldwin wystąpił jako banita, którego wnuk zostaje skazany na powieszenie za przypadkowe zabójstwo. Aktor jest najbardziej znany z roli Jacka Donaghy’ego w serialu NBC 30 Rock oraz z roli Donalda Trumpa w serialu Saturday Night Live. Takie incydenty na planach filmowych zdarzają się niezwykle rzadko. Prawdziwa broń palna jest często używana, ale jest ładowana ślepymi nabojami – nabojami, które tworzą błysk i huk bez wyładowania pocisku. W 1993 roku Brandon Lee – 28-letni syn późnej gwiazdy sztuk walki Bruce’a Lee – zmarł na planie po tym, jak został przypadkowo postrzelony rekwizytem podczas kręcenia sceny śmierci do filmu. W pistolecie omyłkowo załadowano atrapę pocisku.

42-letnia Hutchins pochodziła z Ukrainy i dorastała w sowieckiej bazie wojskowej za kołem podbiegunowym. Studiowała dziennikarstwo w Kijowie i film w Los Angeles, a w 2019 roku amerykański magazyn Cinematographer nazwał ją „wschodzącą gwiazdą”. Była autorką zdjęć do filmu akcji Archenemy z 2020 roku w reżyserii Adama Egypt Mortimera.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close