Kultura i sztukaMediaPrawo

Baldwin zdobył się na zaskakujące wyznanie po tragedii na planie Rust

Choć od czasu, kiedy na planie filmowy Rust Alec Baldwin śmiertelnie ranił operatorkę Halynę Hutchins minęło raptem kilka tygodni, to sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Sam aktor przyznał w ostatnim wywiadzie, że nie nacisnął na pechowy spust, przez co powstało więcej pytań, niż odpowiedzi. Wyznał również, że jego kariera aktorska już się skończyła, choć dla niego “to już przestało być istotne”. Czy naprawdę ktoś włożył prawdziwy nabój do pistoletu gwiazdora?

Alec Baldwin wyznał, że nie nacisnął za spust na planie Rust

Alec Baldwin w wywiadzie dla George’a Stephanopoulosa z ABC News wyznał, że “nie pociągnął za spust” podczas tragicznego zdarzenia. Ponadto, 63-letni gwiazdor wprost twierdzi, że ktoś włożył prawdziwy nabój do pistoletu i jest przekonany, że nie miał z tym nic wspólnego.

Czytaj więcej: Baldwin twierdzi, że nie strzelał na planie Rust: Nie pociągnąłem za spust

Co więcej, według aktora wszystkie ruchy, które wykonywał na planie, były uzgodnione m.in. z Heleną Hutchins. Nawet te, które doprowadziły do tragicznego wydarzenia.

Baldwin wyznał w wywiadzie, że:

Ktoś załadował ostrą amunicję do rewolweru, pocisk, którego w ogóle nie powinno tam być. Ktoś jest odpowiedzialny za to, co się stało, i nie wiem, kto to jest, ale wiem, że to nie ja. Nie wiem, co się stało na planie. Nie wiem, jak kula znalazła się w rewolwerze. […] Uwielbiałem pracować z tą kobietą. Była samą radością. Wszyscy ją kochali. I wszyscy podziwiali jej talent.

Gwiazdor wyznał również, że:

Kiedy osoba obarczona tym zadaniem przekazała mi broń, zaufałem jej. […] Przez 40 lat swojej kariery zawsze wierzyłem w profesjonalizm specjalistów, których zadaniem było utrzymywanie bezpieczeństwa na planie.

Kto doprowadził do tragedii na planie Rust? Alec Baldwin ma pewne sugestie

Według najnowszych informacji Baldwin otrzymał broń od asystenta reżysera Dave’a Hallsa, który nie wiedział, że zawierała ona ostrą amunicję i wskazał, że jest rozładowana. Mężczyzna z kolei otrzymał broń od 24-letniej Hannah Gutierrez Reed, która pracowała jako zbrojmistrzyni na planie filmu. Niestety wiele wskazuje na to, że to właśnie młoda kobieta jest odpowiedzialna za tragedię.

Zobacz również: Posiadanie broni: na 100 Amerykanów przypada 120 sztuk broni

Wszystko dlatego, że według świadków nie po raz pierwszy swoim zachowaniem doprowadziła do przykrej sytuacji na planie. Miała na przykład dawać odbezpieczoną broń dzieciom, a na planie trzymać łuski z ostrą amunicją. Co więcej, pracę otrzymała tylko dlatego, że jej ojciec Thell Reed od lat pracuje w Hollywood na tym samym stanowisku, co ona.

Adwokaci Gutierrez Reed przekazali mediom, że kobieta nie miała świadomości, że broń jest naładowana. Śledczy przekazali jednak, że amunicja, którą wykorzystywano w filmie, pochodziła z kilku źródeł. Według policji została dostarczona także z firmy PDQ Arm & Prop, której właściciel przekazał śledczym, że dostarczył atrapę naboi i ślepych naboi.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close