HandelMedia

Największa chorwacka sieć supermarketów zaakceptowała kryptowaluty

Kryptowaluty stają się coraz popularniejsze. Udowadnia to decyzja największej sieci supermarketów w Chorwacji – Konzum. Już od pierwszego grudnia można w sklepie online tej firmy ołacić wybranymi wirtualnymi walutami. A mowa tu o szerokim wyborze, ponieważ mówimy o Bitcoinie, Ethereum, czy Ripple.

Chorwacka sieć sklepów Konzum akceptuje Bitcoina i inne kryptowaluty

Konzum to chorwacka sieć supermarketów, która posiada ponad 700 sklepów zarówno w kraju macierzystym, jak i w Serbii oraz Bośni i Harcegowinie. Jak informuje portal Euractiv klienci tej sieci już od 1 grudnia będą mogli płacić za towary wybranymi kryptowalutami.

Płatności na razie będą akceptowane w sklepie online. Firma akceptuje taką formę opłaty m.in. za żywność, artykuły higieniczne i gospodarstwa domowego oraz inne dostępne towary. Na stronie znajdziemy ponad 12 tysięcy produktów, zatem klienci mają szerokie pole manewru.

Zobacz również: Bitcoin i inne kryptowaluty zakazane w Indiach. Rząd wprowadza ustawę

Co ciekawe, Konzum planuje wprowadzenie tego modelu zakupowego we wszystkich sklepach na terenie Chorwacji. Sama firma weszła we współpracę z chorwacką firmą fintech Electrocoin. Startup odpowiada za system PayCek, który obsługuje płatności kryptowalutami.

Tymczasem w sklepie internetowym Konzum klienci mogą płacić dziewięcioma wirtualnymi płatnościami. Dotyczy to kryptowaluty Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, EOS, DAI, ripple (XRP), stellar lumen (XLM), tether (USDT) i USDC.

W jaki sposób płacić kryptowalutami na Konzum?

Proces ma przypominać transakcje zwykłą kartą płatniczą. Po wybraniu produktów klient może wybrać opłatę za koszyk wybraną wirtualną walutą. Następnie system generuje kod QR i adres płatności, który należy zeskanować i zapłacić posiadanymi środkami.

Z uwagi na stale zmieniające się stawki kryptowalut, system PayCek zagwarantuje klientom najlepszy, stały kurs wymiany w czasie realizacji zakupów. Dzięki temu operacja zostanie wykonana bez dodatkowych opłat transakcyjnych.

Zobacz również: Chiny banują kryptowaluty. Bitocin i Ethereum szybują w dół

Konzum została założona w 1957 roku i obecnie jest jednocześnie jedną z najstarszych sieci detalicznych na Bałkanach. Zatrudnia niemal 13 tysięcy ludzi, a swoją główną siedzibę ma w Zagrzebiu.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close