Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeKultura i sztukaMarketingPaństwoPolitykaPolskaPrawoRolnictwo

Michał Wiśniewski nagrał hymn dla AgroUnii i wyszło nawet znośnie

Michał Wiśniewski nagrał hymn dla AgroUnii

W Teatrze Palladium w Warszawie odbyła się dziś konwencja ruchu rolniczego AgroUnia, który przeobraził się w partię polityczną. Na początku wydarzenia odśpiewano “Rotę”, a później zaprezentowano “hymn AgroUnii”, którego autorem jest wokalista Ich Troje Michał Wiśniewski. Według Kołodziejczaka AgroUnia ma reprezentować nie tylko wieś i prowincję, ale interesy wszystkich polskich konsumentów i tych, którzy w Polsce pracują.

Wygraliśmy wiele bitew, upowszechniliśmy wiele tematów. To my pierwsi zaczęliśmy mówić o zdrowej żywności, krótkim łańcuchu dostaw, o politykach nierobach. My mówimy prostym językiem.

– mówił lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak.

AgroUnia przedstawiła również swoje postulaty. Wśród nich są postulaty przymusowej politycznej emerytury w wieku 65 lat, nakazu 70 proc polskich produktów w sklepach, rozdrobnienia dostawców strategicznych, a także monitoring żywności.

Ponad 50 proc. Polaków jest przekonanych, że za “zieloną transformację” zapłacą najbiedniejsi. I takie są fakty. (…) Nie możemy dać sobie wmówić, że za zmianę klimatu to my odpowiadamy, rolnicy, nasze krowy czy świnie. To wielkie korporacje, które pod przyzwoleniem polityków wypuszczają masę śmieci i zatrutej wody do naszego środowiska. To oni emitują gazy cieplarniane, a nie wy w swoich domach.

– mówił Kołodziejczak.

Dostało się również obecnej klasie politycznej. Lider AgroUnii nazwał polityków obibokami i łobuzami. Nawiązał również do afer wokół posła Łukasza Mejzy.

Oni się nauczyli kraść zgodnie z prawem. Takie wprowadzili zasady. To nasza ziemia, tu będą nasze zasady. Jak trzeba to kto je ustali? My, AgroUnia. Mamy w kraju trzy szkodniki: biedronka, żabka i kaczka.

– mówił.

AgroUnia chciała się przywitać z Morawieckim, ale sobie poszedł

“Historyczne wydarzenie”

Organizatorzy reklamowali to wydarzenie jako “historyczne, a może i najważniejsze wydarzenie polityczne roku”. Sala teatru wypełniona była ludźmi. Większość z nich nie miała maseczek. Uwagę przykuł również tak zwany “Hymn AgroUnii”, czyli utwór, którego autorem jest lider Ich Troje Michał Wiśniewski.

Obok stań, otwórz oczy, czas już porzucić sny z nami stań, z nami walcz dziś razem ja i ty pójdźmy razem ramię w ramię. Choć w każdym wzbiera złość jednym głosem, jednym zdaniem czas już powiedzieć DOŚĆ.

– śpiewają Michał Wiśniewski i Ania Świątczak.

W teledysku można obejrzeć zestawienie archiwalnych fragmentów filmów z różnych protestów i wydarzeń, w których brała udział AgroUnia.

Warto wspomnieć, że kilkanaście lat temu Michał Wiśniewski ułożył specjalną piosenkę dla Samoobrony, którą śpiewał w kampanii wyborczej. Lider Ich Troje wyznał, iż na sławetnej kampanii wyborczej Samoobrony zarobił, aż 2.5 miliona złotych. Natomiast jego ogólny dochód przez pierwsze dziesięć lat kariery wyniósł, aż 35 milionów.

Źródło: Interia

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close