Biznesowi celebryciBusiness lifestyleMediaRynek pracy

CEO Better.com zwolnił 900 osób przez Zooma i nazwał ich złodziejami

CEO Better.com, która na co dzień zajmuje się pożyczkami hipotecznymi, Vishal Garg zwolnił około 900 osób podczas rozmowy telefonicznej na Zoom. Następnie oskarżył ponad 250 osób o “kradzież”, tylko dlatego, że byli mniej produktywni od innych. To nie pierwszy raz, kiedy prezes firny zachowuje się w ten sposób, ponieważ już wcześniej dochodziło do zgłoszeń o stosowanym mobbingu i łamanych zasad etyki.

CEO Vishal Garg firmy Better.com zwolnił 900 pracowników podczas rozmowy na Zoom

Jak informuje The New York Post, Vishal Garg, dyrektor generalny firmy Better.com z siedzibą w Nowym Jorku, ogłosił masowe zwolnienia w związku z reorganizacją pracy w spółce. Niestety sposób komunikacji oraz fakt, że dokonał tego na wideorozmowie, wywołał oburzenie u wielu osób.

W swoim krótkim wystąpieniu przekazał, że:

To nie jest wiadomość, którą będziecie chcieli usłyszeć … Jeśli jesteś na tej rozmowie, jesteś częścią pechowej grupy, która jest zwolniona. Twoje zatrudnienie zostało zakończone ze skutkiem natychmiastowym. […] To jest drugi raz w mojej karierze, kiedy to robię i nie chcę więcej tego robić. Ostatnim razem, kiedy to robiłem, płakałem.

W czasie rozmowy telefonicznej przekazał pracownikom, że firma zapewni czterotygodniową odprawę oraz miesiąc płatnych świadczeń.

Zobacz również: Pojawiają się kolejne pytania o bezpieczeństwo aplikacji Zoom

Biznesmen wskazał również, że firma musi się dostosować do obecnych warunków, aby przetrwać. Wszystko przez wzgląd na panującą pandemię i zmniejszonej liczbie chętnych do zakupów nieruchomości. Problem tylko w tym, że sam Garg stwierdził, że zwolnieni pracownicy… go okradali. Wszystko dlatego, że byli “zbyt mało produktywni”, więc “zabierali pieniądze od jego klientów”.

W rozmowie z serwisem Fortune przyznał, że od miesiąca firma zaczęła szczegółowo analizować wyniki produktywności pracowników. Szczególnie dotyczyło to wskaźników nieodebranych połączeń telefonicznych, liczbę połączeń przychodzących i wychodzących, spóźnień na spotkania z klientem itd.

Sam został zdemaskowany, jako ten, który pisał paszkwile na temat swoich pracowników w sieci. Jego wpisy znalazły się m.in. w serwisie Blind, gdzie napisał:

Wiecie, że co najmniej 250 osób, z którymi rozwiązano umowę o pracę, pracowało średnio 2 godziny dziennie, podczas gdy w systemie płac odnotowywano 8 i więcej godzin dziennie? […] Oni okradali was i okradali naszych klientów, którzy płacą rachunki, które płacą nasze rachunki. Zdobądźcie wykształcenie.

Prezes Better.com obrażał pracowników i stosował mobbing

Tymczasem sam CEO wielokrotnie zaniedbywał swoich pracowników i karał ich za najdrobniejsze przewinienia, a które de facto nie byli odpowiedzialni. Forbes informuje, że dostało się nawet tym kierownikom, którzy nie zadbali o to, aby w lodówkach była woda Fiji and Perrier.

W jednym z mailu napisał wprost do swoich pracowników:

Jesteście zbyt cholernie powolni. Jesteście bandą głupich delfinów i… głupie delfiny łapią się w sieci i są zjadane przez rekiny. WIĘC PRZESTAŃCIE. PRZESTAŃCIE. PRZESTAŃCIE NATYCHMIAST. ZAWSTYDZACIE MNIE.

Zobacz również: Inflacja w Stanach Zjednoczonych bije rekordy, a będzie jeszcze wyższa

Prezes Better.com nagradzał dodatkowo tych, którzy wielokrotnie byli odpowiedzialni za mobbing w firmie. Między innymi Elanę Knoller, która otrzymała opcje na akcje, oraz liczne premie w tym 8000 USD. Później okazało się, że zastraszała pracowników i została wysłana na przymusowy urlop.

Mimo to Better.com zamierza wejść na giełdę poprzez SPAC, czyli spółkę akwizycyjną specjalnego przeznaczenia. Wycena firmy określana jest na 7,7 mld dolarów.

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close