Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelMarketingMediaMotoryzacjaWarszawa

Pagani otwiera salon w Warszawie! Marka oficjalnie wchodzi do Polski

Pagani Automobili, która jest jedną z najdroższych marek samochodowych na świecie, otwiera swój salon w Warszawie. Dołączy tym samym do Grupy Pietrzak, który jest polskim dystrybutorem marki Ferrari, Maserati oraz Koenigsegg. Klienci będą mogli kupić klasyczny model Huayra, który jest jednocześnie jedynym dostępnym pojazdem tej marki na sprzedaż.

Salon Pagani otwiera się w Warszawie

To już oficjalne — marka Pagani Automobili pojawi się w Polsce. Choć firma wyprodukowała raptem kilkaset modeli, w tym flagowego modelu (i tym samym jedynego obecnie produkowanego) Huayra, to jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie. I choć cena Pagani Huayra przekracza 15 milionów złotych (w podstawowej wersji, nie licząc VAT oraz akcyzy), to i tak znajdują się chętni na zakup pojazdów tego producenta.

Zobacz również: TVP kupuje luksusowe samochody za 4 miliony! 2 miliardy nie poszły na marne?

Samą firmę założył Argentyńczyk Horacio Pagani w 1992 roku. Od tamtej pory klienci mieli dostęp jedynie do dwóch modeli: Pagani Zonda, który był produkowany do 2013 oraz do obecnego modelu Huayra. Tego ostatniego zaprezentowano w 2011 podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Trzeba wspomnieć, że pojazdy tej marki cechują się niebywałym prestiżem i osiągami, które dorównują Lamborghini. Sam model Zonda potrafił osiągnąć maksymalną prędkość ok. 360 km/h. Z kolei Huayra osiąga zawrotną prędkość 378 kim/h, a jego przyspieszeni do 100 km/h wynosi raptem 3,3 sekundy.

Zobacz również: Volvo: samochody elektryczne nie zwracają się tak szybko

W międzyczasie Pagani ostatnio pracuje nad utworzeniem nowego modelu, który ma być następcą Huayra. O szczegółach mamy dowiedzieć się już za kilka miesięcy. Jeśli chodzi o nowe informacje na temat polskiego salonu włoskiej marki, to na razie są one bardzo skąpe. Nie omieszkamy jednak o tym wspomnieć, kiedy tylko będzie więcej wiadomości na ten temat.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close