MediaPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Polski żołnierz, który uciekł na Białoruś, został gwiazdą Sputnika

25-letni Emil Czeczko, który pełnił służbę na granicy polsko-białoruskiej, uciekł z posterunku, aby uzyskać azyl u Łukaszenki. Żołnierz stwierdził, że polscy funkcjonariusze nieludzko traktują uchodźców. Udzielił również wywiadu propagandowej telewizji Sputki. Problem w tym, że sam mężczyzna był notorycznie notowany przez policję, miał założoną niebieską kartę za przemoc wobec matki, a podczas wywiadu stwierdził, że “uciekał nago przed żołnierzami”.

Polski żołnierz, który uciekł na Białoruś, to 25-letni Emil Czeczko

Kompromitacja, o jakiej obecnie głośno w polskich, a w szczególności rosyjskojęzycznych mediach, dotyczy 25-letniego Emila Czeczko. Żołnierz służył w 11 Mazurskim Pułku Artylerii 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Polski żołnierz uciekł na Białoruś
Źródło: Emil Czeczko Facebook

Zobacz również: Imigranci szturmują granicę Polski, a PiS nie chce pomocy Niemiec

Mężczyzna uciekł na Białoruś w czwartek około godziny 17:50. Swój czyn tłumaczył później chęcią otrzymania azylu politycznego, ponieważ jak stwierdził: “polska straż graniczna znęca się nad imigrantami“. Jest jednak kilka niejasności w jego przekazie.

Przede wszystkim jak wynika z jego profilu na Facebooku, od lat był wyborcą Konfederacji, a w mediach społecznościowych niejednokrotnie wskazywał na sympatie prorosyjskie. Wskazywał w komentarzach, że Unia Europejska “powinna zostać zniszczona” i sam zamierza żyć poza Wspólnotą.

Polski żołnierz uciekł na Białoruś
Źródło: Emil Czeczko facebook

Z kolei jak informuje Wirtualna Polska, Czeczko miał wielokrotne problemy z prawem. Mężczyzna wielokrotnie sprawiał problemy w wojsku oraz w cywilu, a sami żołnierze nie chcieli z nim służyć, ze względu na jego wybuchowy i nieprzewidywalny charakter.. Jak ustalili dziennikarze, w sam zeszły weekend został zatrzymany za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków i alkoholu. Miał wówczas 1,5 promila alkoholu we krwi.

Zobacz również: Korwin-Mikke wiedział o planie Łukaszenki? Nagranie podbija sieć

Co więcej, Emil Czeczko wielokrotnie bił własną matkę i znęcał się nad nią psychicznie. W związku z tym miał założoną niebieską kartę. Pytanie tylko, kto odpowiadał za przyjęcie tak zdeprawowanego człowieka do służby na granicy? Sam Mariusz Błaszczak wskazał, że w tej kwestii potrzebne są wyjaśnienia.

Sputnik i Łukaszenka świętują. Zdrada polskiego żołnierza, to sukces propagandowy

Sam Emil Czeczko stał się gwiazdą telewizji Sputnik. W wywiadzie z rosyjskojęzyczną stacją wyznał, że porzucił mundur Wojska Polskiego ze względu na brak humanitaryzmu. Problem w tym, że w czasie rozmowy stwierdził nawet, że “uciekał nago przez granicę”. Problem w tym, że nawet podczas rozmowy miał na sobie swój zhańbiony mundur.

Źródło: Sputnik Emil Czeczko

Niemniej jednak wielu Białorusinów stwierdziło w Internecie, że jest to zagrywka czysto propagandowa:

Kompletna prowokacja i brednie wariata on mówi, że uciekał nago przed Polakami, a u was siedzi w studio w mundurze i z legitymacją wojskową. Zatem ktoś z Was kłamie, tak jak to było z Protasewiczem.

Zobacz również: Czy transport z Białorusią zostanie zablokowany na czas nieokreślony?

Podczas rozmowy wyciekły dodatkowo jego dane prywatne, w tym PESEL oraz imiona rodziców. Wszystko dlatego, że aby uwiarygodnić rozmowę, ukazano Kartę Dawcy Krwi.

Polski żołnierz Emil Czeczko uciekł na Białoruś. Co mu grozi?

Jak wynika z Kodeksu Karnego, Art 338 § 3. KK:

Żołnierz, który w czasie dezercji ucieka za granicę albo przebywając za granicą, uchyla się od powrotu do kraju, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Niemniej jednak trudno mówić o wprowadzeniu kary dla 25-latka. Wszystko dlatego, że jego powrót do ojczyzny wydaje się być w obecnej sytuacji niemożliwy, zatem wszystkie kwestie prawne będą stały w miejscu jeszcze długi czas.

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

  1. Niech dalej do 25 biorą alimenty od rodziców i niech kształtują się na leni i pijaków za matki i ojca pieniądze a potem ciężko sprostać problemom dla przykładu;

    https://www.youtube.com/watch?v=JCGaYk3IpiA

    LOBBY ALIMENTACYJNE NISZCZY TEN KRAJ !!!!
    Trzeba było po szkole wysłać do pracy i 18,19,20 KONIEC ALIMENTÓW!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close