PaństwoPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Internet tylko dla zaszczepionych? W Łodzi to już działa

Internet tylko dla zaszczepionych na COVID-19? Na razie tylko w Łodzi, ponieważ tam  firma Diament nie przyłączy użytkowników do sieci, jeśli nie pokażą certyfikatu szczepień. Skąd decyzja właściciela i jak zareagowali klienci na dodatkowe regulacje sanitarne?

Internet tylko dla zaszczepionych na COVID-19?

Firma Diament, która jest operatorem Internetu na osiedlu Zakrzew w Łodzi, zadecydowała o zwiększeniu środków bezpieczeństwa ze względu na panującą pandemię COVID-19. Do sieci nie będą bowiem przyłączani nowi klienci, którzy nie będą mogli przedstawić legalnego certyfikatu szczepień. Jak informuje Łódź Moje Miasto, właściciel firmy Jakub Hubert zadecydował o tym ze względów zwiększonej zachorowalności na koronawirusa w regionie.

Zobacz również: Pewien Włoch użył sztucznej ręki, żeby zaszczepić się na COVID-19

Internet tylko dla zaszczepionych na COVID-19. Właściciel odpiera krytykę swojej decyzji

Mężczyzna w rozmowie z serwisem Łódź Moje Miasto, wyznał, że bardzo istotne jest dla niego utrzymanie bezpieczeństwa pracowników. W innym wypadku, kiedy wyśle ekipę specjalistów na kwarantannę, to nie będzie mogła wykonywać podstawowych usług informatycznych.

Montaż internetu trwa około 2-3 godzin. W tym czasie pracownik musi przebywać w mieszkaniu z klientem. Pracownicy mają rodziny, dzieci i nie chcę ich narażać.

Sam nakaz trwa jedynie czasowo i będzie dotyczył jedynie nowych klientów. Niemniej jednak i tak decyzja właściciela spotkała się z hejtem wśród antyszczepionkowców. Tym samym łódzka firma od razu otrzymała liczne pogróżki i niskie oceny od fanów hochsztaplerów.

Zobacz również: Pandemia Covid-19 cofnęła rozwojowo Włochów o 25 lat. Nas o rok

Obecnie panujące przepisy pozwalają na sprawdzenie, czy dany klient jest zaszczepiony. Dotyczy to m.in. kin, teatrów, siłowni i aquaparków. Internet tylko dla zaszczepionych na COVID-19 to jednak inna kwestia. Wszystko dlatego, że nie ma obecnie przepisów, które dotyczyłyby usług montażowych wykonywanych w mieszkaniu klienta.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close