Kultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

Nowy Spider-Man pierwszym filmem, który zarobił miliard w pandemii

Spider-Man: No Way Home zarobił ponad miliard dolarów

Najnowsza odsłona franczyzy Spider-Man stała się pierwszym filmem, który zarobił ponad 1 mld dolarów w globalnym box office podczas pandemii. Film zdobył również tytuł najlepiej zarabiającego filmu 2021 roku. Pokonał on wyprodukowaną w Chinach epopeję o wojnie koreańskiej Bitwa o jezioro Changjin, która zarobiła ponad 905 milionów dolarów na całym świecie.

Ostatnim filmem, który zarobił ponad 1 miliard dolarów, był w 2019 Star Wars: The Rise of Skywalker, według firmy Comscore zajmującej się analizą danych medialnych. Żadna inna hollywoodzka produkcja nie zbliżyła się do osiągnięcia tego kamienia milowego box office, odkąd pandemia COVID rozpoczęła się dwa lata temu. W ciągu weekendu, globalne wpływy kasowe z najnowszego filmu Marvel Cinematic Universe wyniosły 1,05 mld dolarów.

Koprodukcja Sony i Disneya osiągnęła swój kamień milowy w niecałe dwa tygodnie po premierze, nawet gdy wariant Omicron wirusa Covid-19 rozprzestrzenił się szybko na całym świecie, wzbudzając nowe obawy dotyczące wydarzeń kulturalnych. Film nie został wydany w Chinach, które są obecnie największym rynkiem kinowym na świecie.

Scarlett Johansson i Disney dogadali się w sprawie “Black Widow”

Film jest hitem

W 2015 roku Disney, Marvel Studios i Sony zgodziły się podzielić prawami filmowymi do Spider-Mana, co doprowadziło do wprowadzenia nowej iteracji postaci i włączenia jej do Marvel Cinematic Universe. Przed No Way Home, MGM najnowszy film Jamesa Bonda No Time to Die, który zarobił 774 mln dolarów w kasie na całym świecie, był najlepiej zarabiającym filmem Hollywood zarówno 2021 roku, jak i podczas pandemii.

W filmie Peter Parker prosi Stephena Strange’a, aby ukryć jego tożsamość jako Spider-Mana. Rzucone zaklęcie wymyka się spod kontroli, dając możliwość przejścia złoczyńcom z alternatywnych światów. Film wchodzi w skład IV Fazy Marvel Cinematic Universe, jest to dwudziesty siódmy film należący do tej franczyzy oraz kontynuacja filmów Spider-Man: Homecoming z 2017 i Spider-Man: Daleko od domu z 2019 roku.

Oceny krytyków filmowych są mieszane, lecz większość potwierdza, że jest to dobra produkcja, godna wielkich filmów. W serwisie Rotten Tomatoes film otrzymał 93% pozytywnych opinii krytyków i aż 98% pozytywnych recenzji widzów.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close