Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolitykaSportŚwiat

Indie postawiły pomnik Cristiano Ronaldo i wyszło dość niezręcznie

Mosiężny pomnik Cristiano Ronaldo w Goa

Nowo odsłonięty pomnik Cristiano Ronaldo podzielił mieszkańców stanu Goa w Indiach. Urzędnicy mają nadzieję, że pomnik będzie inspiracją dla młodych ludzi. Krytycy twierdzą z kolei, że to lokalni piłkarze powinni zostać uhonorowani, zwłaszcza, że kilku byłych i obecnych członków reprezentacji Indii to Goańczycy.

Jestem bardzo rozczarowany słysząc o tym, że wzniesiono pomnik Cristiano Ronaldo. Nauczcie się wreszcie być dumni z naszych własnych ikon, takich jak Samir Naik i Bruno Coutinho.

– powiedział agencji informacyjnej IANS jeden z mieszkańców.

Jak podała gazeta Times of India, podczas inauguracji pomnika niektórzy ludzie wymachiwali czarnymi flagami w proteście.

Piłkarska reprezentacja Portugalii jest popularna w Goa, a ze względu na kolonialną przeszłość, wielu mieszkańców Indii zamieszkało w Portugalii lub ma tam rodzinę. Jednak niektórzy mieszkańcy indyjskiego stanu uważają, że instalowanie pomnika podczas obchodów 60. rocznicy uzyskania przez Goa niepodległości od Portugalii, co nastąpiło 14 lat po tym, jak reszta Indii została wyzwolona spod brytyjskiego panowania, jest obraźliwe.

Stawianie pomnika portugalskiego piłkarza w tym roku jest świętokradztwem. Potępiamy to.

– stwierdził prawicowy działacz Guru Shirodkar, cytowany przez IANS.

W Goa jest wielu bojowników o wolność, którzy zostali znieważeni.

– dodał.

Jaś Kapela spoliczkowany przez Kossakowskiego na konferencji Prime MMA

Chciała tego młodzież

Michael Lobo, lokalny ustawodawca w rządzącej Bharatiya Janata Party (BJP), tweetował zdjęcie siebie z posągiem, mówiąc, że został on zainstalowany “na prośbę młodzieży”, aby zainspirować ich “do wzięcia piłki nożnej na większe wyżyny”. Chociaż krykiet pozostaje najpopularniejszym sportem w Indiach, piłka nożna – zwłaszcza English Premier League – jest ulubionym sportem w niektórych częściach kraju – Kerala na południu, Goa na zachodzie, West Bengal na wschodzie i wszystkich ośmiu północno-wschodnich stanach.

Cristiano Ronaldo, który obecnie gra dla Manchesteru United, jest uwielbiany przez wielu fanów i powszechnie uważany za jednego z najlepszych graczy w historii gry. 36-letni napastnik nie wypowiedział się publicznie na temat pomnika.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy jego pomnik Cristiano Ronaldo wzbudził kontrowersje. W 2017 roku popiersie Ronaldo zostało szeroko wyśmiane i ostatecznie zastąpione na lotnisku na Maderze.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close