Kultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Konfederacja wyjaśniona przez wolny rynek. Fejs usunął im profil xD

Konfederacja usunięta z Facebooka

Minister Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa poinformował przed południem, że otrzymał informację od Meta (dawniej Facebook), że firma zamierza usunąć profil Konfederacji. Zdaniem Mety Konfederacja publikowała szkodliwe antyCOVIDowe kłamstwa.

Otrzymałem informację o tym, że Meta planuje dziś zdjąć fanpage Konfederacji. Możemy mieć różne poglądy, nie ma zgody na równych i równiejszych w sieci.

– napisał Janusz Cieszyński.

Zapowiedzi okazały się prawdą i w środę w południe Facebook zablokował profil Konfederacji. Profil partii w chwili blokady obserwowało ponad 670 tysięcy osób. Był to największy fanpage spośród partii politycznych – profile PiS i PO śledzi po ok. 300 tys. osób.

Facebook opublikował oświadczenie, w którym podkreślił, że strona Konfederacji zostaje usunięta, ponieważ “wielokrotnie naruszała standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści”.

Kilkukrotnie ostrzegaliśmy administratorów strony, że w trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności i aby zapobiegać zagrożeniu dla zdrowia i życia ludzi, nie pozwalamy na publikowanie tego rodzaju treści.

– podkreśla firma Meta.

Konfederaci zrobili taki cyrk, że aż Muzeum Auschwitz zareagowało

Politycy Konfederacji nie kryją oburzenia

Anna Bryłka stwierdziła na konferencji prasowej, że Facebook ingeruje w proces wyborczy.

To bezpośrednia ingerencja w proces wyborczy w Polsce. Miliony Polaków na co dzień korzystają z mediów społecznościowych, z Facebooka. Dla wielu z nich to jedyne źródło informacji. My dzisiaj straciliśmy możliwość prezentowania naszego punktu widzenia, naszych informacji naszym wyborcom. To cenzura i ingerencja w wolność słowa. Oczekujemy zdecydowanych kroków.

– mówiła Anna Bryłka, związana z Ruchem Narodowym.

To próba ingerencji w demokrację. Konieczne jest wreszcie uchwalenie projektu ustawy chroniącego wolność słowa w internecie, przedstawionego wiele miesięcy temu przez ministra Sebastiana Kaletę.

– stwierdził poseł Krzysztof Bosak.

Przedstawiciele rządu PiS również stanęli po stronie kolegów z Sejmu i krytycznie oceniają decyzję Facebooka.

Konfederacja to hipokryci?

Nie wszyscy jednak podzielają zdanie posłów Konfederacji i członków PiS. Wskazują, że skoro Konfederacja łamała regulamin PRYWATNEJ firmy, to PRYWATNA firma miała prawo do odmówienia świadczenia swoich usług. Wskazują przy tym na wypowiedzi posłów Konfederacji, którzy – rzekomo – walczyli o takie prawo w innych przypadkach. Część internautów zarzuca politykom hipokryzję.

Źródło: Onet

 

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close