Studia podyplomowe w Koźmińskim – szansa na rozwój
Co dają studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego?
Ta niepubliczna uczelnia ekonomiczna przykłada szczególną wagę do kształcenia menedżerów i liderów biznesu, którzy potrafią w twórczy i niezależny sposób myśleć, opierając się na zdobytej wiedzy. Absolwenci Koźmińskiego to przywódcy biznesowi, którzy doskonale rozumieją wyzwania współczesnego świata, działający w duchu tolerancji oraz wrażliwych na potrzeby społeczne i zagrożenia środowiskowe.
Jak wygląda oferta studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego?
Wśród licznych kierunków studiów podyplomowych znajdziemy m.in. te z zakresu ekonomii i finansów, psychologii i socjologii, prawa i administracji oraz zarządzania i marketingu. Studia trwają zwykle od roku do dwóch i skupiają się nie tylko na teorii, ale przede wszystkim na praktycznym aspekcie zdobywania wiedzy.
To tu w oparciu o dekalog 10 wartości Akademii Leona Koźmińskiego – takich jak m.in. orientacja lokalna i globalna, odpowiedzialność społeczna czy odpowiedzialność etyczna – studenci kształcą się i rozwijają swoje liczne kompetencje. Uczelnia prezentuje czysto praktyczne podejście do wykorzystywania wiedzy, dlatego
współpracuje z wieloma firmami i instytucjami z Polski i świata by stworzyć swoim studentom szerokie możliwości wykorzystywania w praktyce twórczego potencjału oraz zdobytej wiedzy. Tworząc dedykowane programy rozwojowe, organizując wydarzenia oraz inne niestandardowe działania w ramach współpracy międzysektorowej władze uczelni tworzą nie tylko odpowiedni klimat sprzyjający rozwojowi, ale również niepowtarzalną platformę wspierającą rozwój każdego na jego indywidualny sposób.
Akademia Leona Koźmińskiego – kilka słów o uczelni
Uczelnia Koźmińskiego to międzynarodowe centrum wiedzy i ośrodek naukowy, w którym realizowane są badania z obszaru zarządzania, finansów, ekonomii, prawa i dziedzin pokrewnych. Oprócz szeroko zakrojonej działalności badawczej prowadzi także działalność upowszechniającą naukę, która obejmuje m.in. organizację ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji, cyklicznych seminariów oraz działalność wydawniczą.
ALK nieprzerwanie od 2009 roku obecna jest w międzynarodowych rankingach uczelni biznesowych „Financial Times”. W roku 2021 zajęła 21. miejsce w kategorii „finanse” i 59. miejsce w kategorii „zarządzanie”. Według Rankingu Szkół Wyższych 2021 miesięcznika „Perspektywy” została wybrana uczelnią niepubliczną numer 1 w Polsce. Koźmiński może również pochwalić się „potrójną koroną akredytacyjną”: EQUIS, AMBA i AACSB. Uczelnia została odznaczona także akredytacją „Marka Godna Zaufania 2021”.
W ramach Uczelni funkcjonuje również Fundacja, która oferuje aż trzy rodzaje stypendiów rozwojowych swoim adeptom: stypendium naukowe “Platinum”, stypendium naukowe “Gold” oraz stypendium “specjalne”.