ŚwiatZdrowie i medycyna

Zaszczepił się 12 razy na COVID i mu mało: Nie łupie mnie już w krzyżu

Pandemia COVID-19 obnażyła duże zróżnicowanie, a także spolaryzowała społeczeństwo. Problemem stały się głównie szczepionki, które dla niektórych stały się “eksperymentem medycznym”, mimo wielu dowodów, że działają. Tymczasem pewien mężczyzna z Indii wykorzystał luki w programie szczepień i zaszczepił się już 12 razy. Wszystko w celach “prozdrowotnych”.

85-latek zaszczepił się na COVID-19 aż 12 razy i ciągle mu mało

Jak informuje The New York Times 85-letni mężczyzna imieniem Brahmdeo Mandal zaszczepił się przeciwko COVID-19 aż 12 razy. Ten emerytowany listonosz z indyjskiego stanu Bihar stwierdził, że otrzymał dziewięć zastrzyków, na które zarejestrował się, dzięki krajowemu dowodowi tożsamości. Następne trzy dawki otrzymał dzięki numerowi telefonicznemu żony oraz karcie do głosowania.

Zobacz również: Z powodu COVID umierają w Polsce tysiące. Więcej zgonów tylko w USA i Rosji

Swoją pierwszą szczepionkę otrzymał w lutym zeszłego roku i od tamtej pory regularnie szczepił się przeciwko koronawirusowi. Mężczyzna stwierdził, że dzięki preparatom czuje się znacznie lepiej i odzyskał siły witalne. W rozmowie z The New York Times stwierdził nawet, że:

Czułem, że to pomaga mojemu ogólnemu zdrowiu. Przestało mnie łupać w krzyżach, poprawiło ogólne osłabienie, poprawił się tez mój apetyt. Specjalnie szukałem i jeździłem po różnych punktach szczepionkowych. W końcu nikt mnie nie rozpoznał.

Co istotne, nie ma obecnie żadnych dowodów na to, że szczepienia przeciwko COVID19 zapewniają korzyści związane z innymi problemami zdrowotnymi, niż SARS-CoV 2. Niemniej jednak Mandal twierdzi, że chce jeszcze więcej zastrzyków, aby w pełni cieszyć się życiem.

Tymczasem Dr Amarendra Narayan Shahi, główny lekarz w dystrykcie Madhepura w Bihar, stwierdził, że rozmawiał bezpośrednio z panem Mandalem. Okazało się, że przez opóźnienia z łączem internetowym, informacje na temat zaszczepionych dochodziły z opóźnieniem. Urzędnicy potwierdzili, że mężczyzna oficjalnie otrzymał osiem dawek z czterech punktów szczepień. W jednym miejscu otrzymał dwa zastrzyki w ciągu 30 minut.

Zobacz również: Proepidemik Stanisław Michalkiewicz ma COVID-19 i trafił do szpitala

Według Johns Hopkins University około 45% populacji Indii jest zaszczepiona przeciwko COVID-19. Nie ma informacji o podobnych przypadkach, jak ten wyżej opisany.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close