Biznesowi celebryci

Szef Apple, Tim Cook zarobił w 2021 roku aż 100 milionów dolarów

Rok 2021 był bardzo szczęśliwy dla CEO Apple. Wszystko dlatego, że Tim Cook zarobił ok. 100 milionów dolarów, co oznacza wzrost o około 558% w stosunku do roku poprzedniego. Większość środków uzyskał z nagród w postaci akcji firmy.

CEO Apple Tim Cook zarobił w 2021 100 milionów dolarów

Sam Tim Cook piastuje urząd prezesa Apple już od 10 lat, jednak to właśnie 2021 był dla niego najbardziej łaskawy. Otóż jak poinformował serwis Business Insider, Tim Cook otrzymał w sumie 98,7 mln dolarów wynagrodzenia w samym ubiegłym roku.

Zobacz również: Prezesi państwowych spółek dostają krocie. Rekordzista 12 mln

Zgodnie z informacjami podanymi przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, lwia część otrzymanych środków finansowych pochodzi z tak zwanych nagród akcyjnych. Co ciekawe, w 2020 otrzymał 15 mln wynagrodzenia, co sprawia, że w ubiegłym roku jego wynagrodzenie wzrosło o 558%.

Mimo że jego pensja podstawowa wynosi 3 mln dolarów, to Cook otrzymał również 12 mln dolarów premii motywacyjnej w oparciu o wyniki finansowe Apple.  Pakiet wynagrodzeń w wysokości 98,7 mln dolarów zawierał 630 630 dolarów wydatków na ochronę oraz 712 488 dolarów, które Apple wydało na jego osobiste podróże lotnicze.

Zobacz również: USA: Prezesi zarabiają średnio o 1,3 mln dolarów więcej od pracowników

Jak wskazuje BI, mimo tak ogromnych zarobków, Cook nie jest obecnie najbogatszym prezesem spółki prywatnej na świecie. Wystarczy wspomnieć, iż CEO Tesli Elon Musk i CEO Mety Mark Zuckerberg nie otrzymują wynagrodzenia podstawowego. Niemniej jednak pieniądze otrzymują w formie rekompensaty akcyjnej. Sam Musk dzięki temu zarobił około 6,7 mld dolarów w 2020 roku.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close