GospodarkaHandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingPrawoŚwiatTechnologie

Tesla zaczęła akceptować śmieszkową kryptowalutę Dogecoin

Tesla akceptuje Dogecoin

Tesla, producent samochodów elektrycznych kierowany przez miliardera Elona Muska, zaczął umożliwiać ludziom kupowanie towarów marki za pomocą Dogecoin, kryptowaluty, która początkowo była żartem. Musk ogłosił decyzję na Twitterze w piątek, miesiąc po zapowiedziach planów. Wiadomość sprawiła, że ​​wartość Dogecoin wzrosła, choć później spadła. Komentarze Muska często zmieniały ceny walut cyfrowych, w tym Dogecoin i Bitcoin.

Dogecoin, który powstał w 2013 roku jako parodia szału kryptowalut, był dość niejasny. Jego wartość wzrosła w zeszłym roku o około 4 000%, częściowo dzięki promocji przez Muska. Inwestor nazwał go “kryptowalutą ludzi” i powiedział, że jego firma kosmiczna SpaceX zaakceptuje go jako płatność.

To przyszłość waluty. To niepowstrzymany wehikuł finansowy, który przejmie władzę nad światem.

– mówił Musk podczas występu w humorystycznym programie Saturday Night Live.

Chwilę później Musk nazwał kryptowalutę “przekrętem”, i roześmiał się, a wartość Dogecoin gwałtownie spadła.

Czytaj też: Elon Musk poprowadził Saturday Night Live i spowodował… spadek wartości Dogecoin

Dogecoin to jedyna kryptowaluta akceptowana przez Teslę

To nie jedyna cyfrowa moneta, która przyciąga uwagę miliardera, który ma pasjonatów w Internecie. W zeszłym roku ceny Bitcoina wzrosły po tym, jak Tesla przekazała, że Musk zainwestował w tę walutę i umożliwi klientom kupowanie za nią samochodów. Jednak firma później odrzuciła ten pomysł, a Musk, który również zalicza Bitcoin do swoich inwestycji kryptowalutowych, powołał się na obawy dotyczące tego, ile energii potrzeba do wyprodukowania waluty.

Jesteśmy zaniepokojeni gwałtownym wzrostem wykorzystania paliw kopalnych do wydobywania Bitcoinów i transakcji, zwłaszcza węgla, który ma najgorszą emisję spośród wszystkich paliw. Kryptowaluta to dobry pomysł… ale nie może się to wiązać z dużymi kosztami dla środowiska.

– napisał Musk.

Dogecoin jest obecnie jedyną akceptowaną przez Teslę cyfrową walutą. Przedmioty kwalifikujące się do zakupu obejmują sprzączki do paska marki Tesla (835 Doge lub około 162 dolarów) oraz pojazdy terenowe dla dzieci (12020 Doge lub około 2280 dolarów), które są obecnie wyprzedane. Zgodnie z informacjami na stronie internetowej firmy, zakupy nie podlegają zwrotowi.

Czytaj też: Elon Musk planuje budowę robotów Tesla Bot do pracy i robienia zakupów

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close