GospodarkaPaństwoRynek pracyZdrowie i medycyna

ArcelorMittal wypłaci premie zaszczepionym pracownikom na COVID-19

ArcelorMittal przekazał, że wypłaci sowite premie swoim pracowników, jeśli tylko udowodnią, że zaszczepili się przeciwko COVID-19. Mówimy tu o całkiem niezłym bonusie, ponieważ dochodzi on nawet do 2000 zł. Od momentu ogłoszenia programu zgłosiło się do niego ponad 2000 pracowników, czyli jedna piąta wszystkich zatrudnionych w naszym kraju.

ArcelorMittal płaci swoim pracownikom za zaszczepienie się przeciwko COVID-19

Jak informuje serwis Notes From Poland globalny gigant ArcelorMittal. Jak wskazała rzeczniczka firmy Sylwia Winiarek-Erdoğan, zaznaczając, że decyzja została podjęta w porozumieniu ze związkami zawodowymi:

Traktujemy te działania jako inwestycję w poprawę bezpieczeństwa wszystkich pracowników i ich bliskich.

Czytaj również: Polska w czołówce nadwyżkowych zgonów. Dane są niepokojące

Premia w wysokości tysiąca złotych jest wypłacana pracownikom, którzy są po dwóch dawkach, lub jednej Johnson & Johnson. Drugi tysiąc zostaje wypłacony po otrzymaniu boostera. Jak wskazała WiniarekErdoğan:

Zgłoszenia przyjmowaliśmy już w czasie przerwy świąteczno-noworocznej i nadal intensywnie napływają.

Firma wskazała, że choć obecna kampania promująca szczepienia wśród załogi trwa do września bieżącego roku, to nie ma informacji, czy będzie ona jeszcze przedłużona. Niemniej jednak ArcelorMittal wskazał, że szczepienia wśród załóg pracowniczych jest bardzo istotna pod kątem utrzymania produkcji i unikania zastojów.

Obecnie około 57% Polaków jest w pełni zaszczepionych. Niestety jest to wynik znacznie poniżej średniej unijnej, który wynosi 70%. Jak wynika ze statystyk podanych przez Ministerstwo Zdrowia, około 70% zgonów na COVID-19 (wliczając to zgony osób cierpiących na choroby współistniejące, takie jak astma, nadciśnienie czy cukrzyca), to osoby niezaszczepione.

Czytaj również: Dom publiczny w Wiedniu za darmo… dla zaszczepionych na COVID-19

ArcelorMittal to obecnie największy producent stali na świecie. W Polsce zatrudnia około 10 tysięcy osób i jest właścicielem Huty Katowice w Dąbrowie Górniczej i Huty im. T. Sendzimira w Krakowie.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close