InwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolitykaPolskaPrawoZdrowie i medycyna

#RatujmyDzieci: Internauci zebrali milion na dziecięcy Telefon Zaufania

Akcja #RatujmyDzieci ogromnym sukcesem

Rząd PiS zadecydował, że nie będzie już dłużej wspierał finansowo Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Prowadząca go Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od lat pomagała dzieciom w sytuacjach kryzysowych. Od 2008 infolinia odebrała 1,3 mln połączeń i prawie 80 tysięcy wiadomości tekstowych. Podjęto 2,5 tysięcy interwencji, a od marca 2020 zaobserwowano zwiększony ruch i włączono tryb 24/7. Internauci mówią wprost: DZIAŁANIE PIS TO SKANDAL! A skoro Państwo przestało działać, na pomoc ruszyli internauci i uruchomili akcję #RatujmyDzieci.

Admini ruchu społecznego Ruch Ośmiu Gwiazd wpadli na pomysł zorganizowania zbiórki na wsparcie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Wspólnie z Aleksandrem Twardowskim, przedsiębiorcą i aktywistą, założyli na portalu zrzutka.pl zbiórkę na dalsze funkcjonowanie Telefonu Zaufania. Akcja #RatujmyDzieci przerosła wszelkie oczekiwania. Cel – 350 tys. zł, pozwalający na ograniczone, ale jednak dalsze funkcjonowanie infolinii, został przekroczony w zaledwie 6 godzin. Kolejnego dnia, jeszcze przed południem, zebrano ponad milion złotych. Te pieniądze umożliwią roczne działanie infolinii 116 111 całodobowo, w wariancie 6 stanowisk w dzień i 3 w nocy.

Kiedy przeczytałem, że nie będzie już rządowego dofinansowania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pomyślałem od razu, żeby skrzyknąć parę osób i zebrać kilka, może kilkanaście tysięcy zł. Napisał jednak do mnie admin grupy “8 gwiazdek” z propozycją założenia zbiórki, ale przeze mnie – żeby nie budzić wokół tej inicjatywy niepotrzebnych napięć i kontrowersji. A mnie nie trzeba dwa razy powtarzać!

– powiedział portalowi Onet, Aleksander Twardowski, inicjator akcji.

Czytaj też: Była szefowa Wiadomości TVP kpi z osób chorych na depresję: W d*pach się poprzewracało!

Pomoc dzieciom powinna łączyć, a nie dzielić

Zbiórkę uruchomiono w poniedziałek o godz. 17:23. W ciągu kolejnych kilku- kilkunastu godzin zrzutkę wsparło niemal 23 tysiące osób, a obecnie na koncie akcji #RatujmyDzieci jest już ponad 1,1 miliona złotych. Zrzutkę wsparł finansowo i zareklamował podczas spotkania online, nawet Donald Tusk. Zrzutka nadal trwa, a jak wskazują działacze ruchu społecznego Ruch Ośmiu Gwiazd, celem jest zebranie jak największej ilości pieniędzy, aby Telefon Zaufania mógł działać nieprzerwanie nie tylko w tym roku, ale również w przyszłych latach.

Może to co powiem, jest mało skromne, ale jako admin Ruchu Ośmiu Gwiazd, czuję się niejako rzecznikiem polskiej młodzieży w mainstreamie. Wiem, że Telefon Zaufania naprawdę pomaga i skandalem jest fakt, że PiS postanowił odebrać Fundacji dofinansowanie, które od objęcia rządów przez Jarosława Kaczyńskiego i tak było niewielkie. Wiem, że Ruch, przez swój krytyczny wobec władz profil, jest przedstawiany przez propagandę rządu jako siedlisko hejtu. Dlatego postanowiliśmy, aby twarzą zrzutki został Aleksander. Dał się już poznać jako sprawny działacz społeczny, a jako iż nie jest postacią kontrowersyjną, TVPiS będzie miało trudny orzech do zgryzienia, by przypiąć mu jakąś łatkę. O ile oczywiście o naszej wspólnej akcji w ogóle wspomną.

– wskazuje w rozmowie z portalem Warszawskie Plotki Biznesowe, admin Ruchu Ośmiu Gwiazd, który pragnie pozostać anonimowy.

W akcję #RatujmyDzieci zaangażowało się wiele organizacji, profili i grup politycznych, o różnym profilu poglądowym. Wspierają nas libki ze Stowarzyszenia Niskie Składki, Tygodnik NIE, profil Make Life Harder, wielu polityków, posłów, senatorów, działaczy społecznych i dziennikarzy. Akcja połączyła działaczy różnych środowisk opozycyjnych. I dobrze, bo pomoc dzieciom powinna łączyć, a nie dzielić. Spodziewamy się jednak w każdej chwili zmasowanego ataku ze strony rządowej propagandy. Ale to dobrze, bo przykład rekordowych zbiórek na WOŚP po ciągłym szczuciu ze strony TVP pokazuje, że rządowy hejt może nas tylko wzmocnić i pomóc zebrać jeszcze więcej na dzieci.

– dodaje admin R8G.

Akcję #RatujmyDzieciaki można wesprzeć tutaj.

Źródło: Onet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close