Biznesowi celebryciBusiness lifestyleŚwiatTechnologie

Nastolatek śledzący Elona Muska odrzucił ofertę darmowej Tesli

19-letni Jack Sweeney od kilku lat notorycznie śledzi odrzutowiec Elona Muska i udostępnia jego pozycje na Twitterze. Na fali popularności młody mężczyzna zaproponował miliarderowi, że usunie konto, jeśli tylko otrzyma… darmową Teslę. Kiedy jednak chłopak otrzymał taką propozycję, to z niej zrezygnował. Wszystko przez pewien haczyk, na który nie chciał się zgodzić.

Jack Sweeney śledzi Elona Muska. Mógł za to dostać Teslę — otrzymał też propozycję pracy

19-letni student Jack Sweeney otrzymał propozycję otrzymania nowej Tesli Model 3 w zamian za usunięcie konta na Twitterze. Był jednak kruczek — ponieważ mężczyzna miał otrzymać samochód jedynie na 3 lata. Wcześniej otrzymał propozycję od korporacji, która dotyczyła otrzymania pięciu tysięcy dolarów w celu zaprzestania swojej działalności.

Czytaj również: Chiny poskarżyły się na Starlinki i teraz Elon Musk ma przypał w sieci

Propozycja nadeszła ze strony Scotta Paintera, dyrektora generalnego firmy Autonomy, która na co dzień wynajmuje samochody.

Mimo to mężczyzna dalej nie przyjął propozycji. Dlaczego? Otóż jak stwierdził:

Powiedziałem, że nie jestem zainteresowany abonamentem. Poza tym istnieją liczne fakty, które sugerują, że to jest powiązane z Elonem.

Sam Sweeney powiedział w wywiadzie dla The Journal, że nie żałuje swojej decyzji, ponieważ:

Chcę mieć swój własny samochód. Nie chcę musieć go oddawać za trzy lata. Gdybym dostał prawdziwą Teslę, wtedy bym ją zdemontował.

Elon Musk jest notorycznie śledzony. Winnym jest 19-letni student

Rozpoznawalność Sweeneya rozpoczęła się od konwersacji z założycielem Tesli. Wówczas sam miliarder poprosił o usunięcie konta, ponieważ zagraża jego bezpieczeństwu. Sam student odpowiedział wówczas, że może to zrobić, ale jeśli dostanie Model 3.

Musk odpowiedział wówczas, że może mu przelać 5 tysięcy dolarów i pomoc w kwestiach zabezpieczenia podróży. Sweeney stwierdził wtedy, że zrobi to za… 50 tysięcy dolarów. Powołał się wówczas na finansowanie swojej szkoły, a pieniądze może przeznaczyć również na zakup Tesli Model 3.

Źródło: Jack Sweeney
Źródło: Jack Sweeney

Zobacz również: Tesla otwiera sieć ładowania dla innych samochodów elektrycznych

Co ciekawe, jak informuje New York Post, sam internauta otrzymał ostatnio propozycję pracy związaną ze śledzeniem odrzutowców. Firma Stratos Jet Charter, która na co dzień zajmuje się organizowaniem lotów czarterowych z siedzibą w Orlando, zaoferowała mu posadę w dziale rozwoju technologii. Sam 19-latek nie wie jeszcze, czy przyjmie ofertę, ponieważ obecnie pracuje na 1/2 etatu jako programista w UberJets, która także zajmuje się organizacją prywatnych lotów biznesowych.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close