GastronomiaNieruchomościPaństwoRynek pracy

Burger King przestanie inwestować w Polsce. Nie będzie nowych lokali

Burger King to jedna z najpopularniejszych marek na świecie, która w Polsce istnieje od wielu lat. Niestety spółka rozwiązała umowę na rozwój marki w naszym kraju. Nie oznacza to, że obecne lokale zostaną zamknięte — firma nie będzie jednak otwierać nowych placówek na terenie naszego kraju. 

Burger King rozwiązuje umowę ze spółką AmRest

Przedstawiciele Burger King wskazali, że sprawa nie ma natury politycznej, ale decyzja związana jest z rozwiązaniem umowy z AmRest, to której doszło 1 lutego. W związku z tą sytuacją amerykańska korporacja przestanie rozwijać swoją markę nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, Słowacji, Rumunii i Bułgarii.

Czytaj również: Polski Nowy Ład utrudni zatrudnianie pracowników na czarno

Tym samym firma nie będzie otwierała kolejnych restauracji, ani inwestowała w rozwój obecnie działających lokali, które działają na zasadzie franszyzy.

Jak poinformował serwis Money.pl, spółka AmRest posiada w posiada w Polsce 45 restauracji z logiem Burger Kinga. W Czechach ma nieco mniej, ponieważ chodzi o 28 lokali. Firma współpracowała z Burger Kingiem od 2007 roku.

Co istotne, spółka AmRest jest jednym z największych europejskich operatorów restauracji, który jest notowany na giełdzie. W swoim portfolio posiada ponad 2350 restauracji pod markami franczyzowymi, w tym KFC, Pizza Hut oraz Starbucks.

Czytaj również: Setki gości o imieniu Josh Swain walczyło o prawo do nazwiska. Wygrać mógł tylko jeden xD

Pierwsza restauracja Burger King w Polsce pojawiła się w 1992 roku w Warszawie.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close