Biznesowi celebryciBusiness lifestyleDoradztwo biznesoweInwestycjePaństwoPolitykaPrawoŚwiat

Księgowi Trumpa twierdzą, że jego raporty finansowe są niewiarygodne

Księgowi Trumpa twierdzą, że nie można polegać na jego sprawozdaniach

Firma księgowa Donalda Trumpa odcięła się od byłego prezydenta i stwierdziła, że na dekadzie jego sprawozdań finansowych “nie należy już polegać”. Księgowi Trumpa z Mazars, w liście do Trump Organization, stwierdzili, że nie są w stanie oprzeć się na sprawozdaniach, które firma przygotowywała dla Trumpa w latach 2011-20. Stwierdzili jednak, że nie zauważyli, by sprawozdania zawierały istotne rozbieżności.

List został ujawniony w sądzie w ramach śledztwa w sprawie oszustw finansowych w Trump Organization. Prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James powtórzyła w sądzie swoje żądanie, aby były prezydent i jego córka Ivanka zeznawali pod przysięgą. Jej biuro przesłuchało już syna pana Trumpa, Erica Trumpa. James w zeszłym miesiącu powiedziała, że jej cywilne dochodzenie w sprawie rodzinnej firmy Trumpów ujawniło “znaczące dowody” na wprowadzające w błąd praktyki biznesowe, w tym zawyżoną wycenę niektórych aktywów.

W swoim liście, księgowi Trumpa z Mazars napisali, że ustalenia śledztwa prokurator James przyczyniły się do wniosku, że nie należy dłużej polegać na sprawozdaniach Trumpa. Firma stwierdziła również, że wykonała swoją pracę “zgodnie ze standardami zawodowymi” i sporządziła raporty w oparciu o informacje dostarczone przez Trump Organization.

Chociaż nie stwierdziliśmy, że poszczególne sprawozdania finansowe, jako całość, zawierają istotne rozbieżności, w oparciu o całokształt okoliczności, uważamy, że nasza rada dla Państwa, aby nie polegać już na tych sprawozdaniach finansowych, jest odpowiednia.

– napisano w liście.

Czytaj też: Trump Organization oskarżona w dochodzeniu podatkowym

Księgowi Trumpa odcinają się od niego

Księgowi Trumpa dodali, że firma nie będzie już współpracować z Trump Organization. Dokumenty finansowe są przedmiotem cywilnego śledztwa nowojorskiego prokuratora generalnego i drugiego, kryminalnego śledztwa prowadzonego przez prokuraturę okręgową na Manhattanie.

W styczniu prokurator James, Demokratka, oskarżyła Trump Organization o używanie “oszukańczych lub wprowadzających w błąd wycen aktywów”, aby uzyskać pożyczki, ubezpieczenia i ulgi podatkowe. Prawnicy Trumpa próbują powstrzymać prokurator James przed przesłuchaniem byłego prezydenta USA i jego dzieci, a on sam pozwał ją do sądu,aby powstrzymać śledztwo.

Rzecznik Trump Organization stwierdził, że list od Mazars powoduje, że dochodzenia są bezprzedmiotowe, ponieważ sugeruje, że sprawozdania finansowe nie zawierają istotnych rozbieżności. Donald Trump powiedział wcześniej, że oba dochodzenia są motywowane politycznie i określił śledztwo prokurator James jako „mistyfikację”.

Czytaj też: Truth Social – Aplikacja Trumpa zostanie uruchomiona już w lutym

Źródło: BBC

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close