GastronomiaGospodarkaHandelInwestycjeOchrona środowiskaŚwiatZdrowie i medycyna

Carrefour otworzył swój pierwszy wegański sklep mięsny

Carrefour otwiera wegański sklep mięsny

Francuski supermarket Carrefour otworzył swój pierwszy wegański sklep mięsny. Nowe wegańskie produkty mięsne, sprzedawane w sklepie mięsnym Carrefour, pochodzą z holenderskiej, wegańskiej marki mięsnej The Vegetarian Butcher, należącej do Unilever. Działając w 12 000 lokalizacjach i będąc ósmą co do wielkości siecią supermarketów na świecie, Carrefour deklaruje, że produkty wegańskie są pozytywnym dodatkiem do cotygodniowej listy zakupów.

Połączenie tych dwóch rodzajów produktów upraszcza zakupy dla naszych klientów, którzy chcą przejść na weganizm. Innym ważnym pierwszym krokiem jest to, że Carrefour jest pierwszym dużym sprzedawcą detalicznym, który sprzedaje te pyszne produkty, które już podbiły Burger Kinga.

– napisał Carrefour w swoich sieciach społecznościowych.

Po wprowadzeniu i rozszerzeniu marki Carrefour Veggie oraz wprowadzeniu na wyłączność w całym kraju produktów wegańskich La Vie, Carrefour nadal dostrzega potencjał produktów pochodzenia roślinnego na rynku europejskim. Wegański kącik w tradycyjnym dziale mięsnym jest pierwszym we francuskim supermarkecie i stanowi część programu Carrefour #ActforFood, którego celem jest zapewnienie wszystkim dostępu do przemian żywieniowych.

W przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych, gdzie weganie stanowią ponad pięć procent populacji, we Francji liczba ta jest znacznie niższa i wynosi około jednego procenta. Wiele z tego można przypisać francuskiemu paradoksowi – zamiłowaniu narodu do bogatej żywności, szczególnie produktów zwierzęcych, które są spożywane bez tak wielu negatywnych skutków zdrowotnych, jak w innych krajach zachodnich. Częściowo wynika to z faktu, że pomimo swojej skłonności do pokarmów zwierzęcych, Francuzi preferują również świeże warzywa – i to w dużej ilości. Wskaźniki otyłości we Francji są znacznie niższe (około 10%), w porównaniu do 42 procent w USA.

Czytaj też: Szef wegańskiego Beyond Meat popiera podatek od konsumpcji mięsa

Fot. Carrefour France

Weganizm we Francji

Jednak pomimo preferencji żywieniowych Francuzów, podobnie jak na innych rynkach, zaczyna się również dostrzegać zmiany konsumenckie w kierunku zdrowszych opcji, z rosnącą popularnością flexitarianizmu. Z badań wynika, że ​​w latach 2019-2020 sprzedaż produktów pochodzenia roślinnego wzrosła we Francji o 17%. Ponadto wartość rynku ma wynieść około 700 milionów dolarów w ciągu najbliższych kilku lat. W poście na Twitterze, Carrefour powiedział, że nowy wegański sklep mięsny ułatwi konsumentom napełnianie talerzy roślinami.

Regularnie informujemy o naszych ofertach, aby zachęcić naszych klientów do odkrywania roślinnych alternatyw. Na przykład, na przełomie sierpnia i września wydaliśmy specjalny katalog wegetariański, pełen innowacyjnych i przystępnych produktów. Produkty te są również wyeksponowane na półkach sklepowych za pomocą dedykowanego oznakowania.

– wyjaśnił Nicolas Dhers, kierownik projektu w Carrefour, odpowiedzialny za rozwój oferty roślinnej Grupy, w wywiadzie dla vegconomist France.

Kilka tygodni temu Fundacja Carrefour przyznała granty kilku polskim start-upom roślinnym: Food Jack, bazujący na owocach chlebowca, sprzedaje gotowe do spożycia wegańskie zestawy posiłków, Unclean sprzedaje roślinny substytut mięsa mielonego, produkowany z soi, a Yoush oferuje pełnowartościowe i kompletne posiłki roślinne, które można przygotować w pięć minut. Czwartym beneficjentem grantu był KuMin.Sys, startup technologiczny mający na celu ograniczenie marnotrawstwa żywności w całym łańcuchu dostaw. Pod koniec ubiegłego roku Carrefour był jedną z kilku europejskich sieci supermarketów, które zerwały więzi z brazylijskimi dostawcami wołowiny, współodpowiedzialnymi za wylesianie Amazonii.

Czytaj też: Spożycie mięsa w Wielkiej Brytanii znacznie spadło

Źródło: Vegconomist France

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close