Świat

Ukraińska armia zyskała uroczego sojusznika. Teraz Rosja nie ma szans

Wojna na Ukrainie jest coraz brutalniejsza, jednak Ukraińska Armia się nie poddaje. Rosyjskie siły nieprzerwanie atakują i zabijają cywilów, w tym starców, kobiety i dzieci. Choć putiniści nie oszczędzają nikogo, to ukraińscy żołnierze dzielnie znoszą każdy atak, mając bardzo wysokie morale. W ostatnich dniach do jednej z grup żołnierzy dołączył mały, dzielny sojusznik, dla którego bomby wroga nie są aż tak straszne. Poznajcie pieska Rambo, który “sieje postrach” wśród pozbawionej skrupułów armii wroga.

Ukraińska armia przygarnęła szczeniaczka. Rambo broni żołnierzy przed ruskimi zbójami

Ukraińscy żołnierze w obliczu nacierających wojsk rosyjskich agresorów nie uciekają, nie porzucają broni i się nie poddają. W przeciwieństwie do przerażonych Rosjan, którzy zostawiają broń, czołgi, pojazdy transportowe i wielokrotnie poddają się mniejszym grupom Ukraińców. Można to także zrozumieć — bo sami rosyjscy żołnierze czują, że są traktowani jak przysłowiowe mięso armatnie, przez Putina i jego bandę.

Czytaj również: IKEA wycofuje się z Rosji i Białorusi. Pracę straci ponad 15 tys. osób

Niemniej jednak morale żołnierzy pozostaje wysokie, o czym świadczy ostatnia informacja, która pojawiła się z frontu. Na nagraniu, które pojawiło się w serwisie Reddit widać, jak żołnierze przygarnęli niezwykle uroczego szczeniaczka, którego nazwali “Rambo“.

Zobacz również: Rosyjski biznesmen oferuje milion dolarów za dorwanie Putina

Ukraińcy poinformowali, że szkoda im się zrobiło pieska ze względu na panujący wokół chłód i zniszczenie. Jeden z żołnierzy stwierdził nawet, że:

On jest strażnikiem, to jego praca. Jest naszym psem stróżującym. Potrafi bardzo dobrze usłyszeć, czy ktoś obcy jest w pobliżu. On jest naszym obrońcą, prawda Rambo?

Na to pytanie, szczeniaczek radośnie kiwa ogonem.

Ukraińska Armia ma bardzo wysokie morale. W przeciwieństwie do Rosjan, którzy uciekają i panikują

Swoją drogą Rambo cały czas przebywa wśród swoich opiekunów, którzy otaczają go wyjątkową troską. To dodatkowo udowadnia, jaka różnica dzieli armię ukraińską, a wojska rosyjskie. Te z każdym dniem tracą coraz więcej żołnierzy, sprzętu oraz szacunku na świecie. Gospodarka Rosji umiera na naszych oczach — zresztą na własne życzenie. Putin może mieć zatem ogromną armię, ale nigdy nie zdobędzie serc i umysłów Ukraińców.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close