Biznesowi celebryciBusiness lifestyleMarketing

Robert Lewandowski zerwał współpracę z Huawei. Firma pomagała Rosji?

Robert Lewandowski zerwał współpracę z Huawei. Informacja została potwierdzona przez menadżera piłkarza Tomasz Zawiślaka. Chiński gigant technologiczny miał pomagać Rosji w walce z hakerami, którzy paraliżują rządowe strony internetowe, banki oraz media państwowe.

Robert Lewandowski zerwał współpracę z Huawei

Brytyjski serwis Daily Mail poinformował, że Huawei pomaga Putinowi w utrzymaniu i stabilizacji sieci internetowej. Spółka miała przeszkolić ponad 50 tysięcy rosyjskich ekspertów, którzy mieli być zatrudnieni przez rosyjski reżim.

Wszystko dlatego, że od czasu zbrojnej napaści na Ukrainę, zarówno strony rządowe, banki, czy też stacje telewizyjne, są nieprzerwanie atakowane przez licznych hakerów z całego świata. Prym w tym wiedzie grupa Anonymous, która atakuje nie tylko Rosję, ale również Białoruś.

Czytaj również: Sprzedaż smartfonów Huawei szoruje po dnie

Tymczasem wieść o powiązaniach Huawei z Kremlem szybko dotarła do Roberta Lewandowskiego, który od lat jest stałą twarzą firmy. Okazało się, że piłkarz z dnia na dzień zerwał kontrakt z chińską marką, co potwierdził menadżer Tomasz Zawiślak w rozmowie z Business Insider.

To prawda. Podjęliśmy dziś decyzję o zakończeniu współpracy marketingowej między Robertem Lewandowskim a marką Huawei. W związku z tym realizacja wszelkich świadczeń promocyjnych została z naszej strony wstrzymana.

O sytuacji poinformował również dziennikarz sportowy Dariusz Faron z Wirtualnej Polski.

Robert Lewandowski zerwał współpracę z Huawei. Chiński gigant zaprzecza oskarżeniom

Informacja ta została również potwierdzona przez Huawei Polska w oświadczeniu przesłanym do tego Business Insider. W piśmie można przeczytać, że:

Huawei CBG Polska żałuje zakończenia partnerstwa z Robertem Lewandowskim. Doceniamy naszą długoletnią współpracę i życzymy mu samych sukcesów w przyszłości.

Huawei przypomina równocześnie, że publikacja Daily Mail, to fake news – zawarte w niej informacje są nieprawdziwe.

Czytaj również: TikTok ogranicza usługi w Rosji. Koniec kremlowskiej propagandy?

Robert Lewandowski był związany z Huawei od 2015 roku. Od 2020 był główną twarzą marki na terenie Europy, ponadto od 2018 roku twarzą spółki była także żona piłkarza Anna Lewandowska. Dzisiaj oba kontrakty zostały zakończone ze skutkiem natychmiastowym. Huawei dementuje wszystkie doniesienia w tej sprawie.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close