MediaTechnologieTelekomunikacja

19-letni student publikuje trasy samolotów Putina i oligarchów z Rosji

Jack Sweeney, to 19-latek, który zasłynął udostępniając trasy przelotów Elona Muska i innych miliarderów. Teraz jednak skupił się na rosyjskich oligarchach, których to przeloty udostępnia na Twitterze. Dodatkowo śledzi samolot samego Władimira Putina i udostępnia jego trasy w internecie.

Jack Sweeney udostępnia na Twitterze trasy przelotów oligarchów i Władimira Putina

19-letni Jack Sweeney otrzymał ostatnio prośbę od samego właściciela Tesli, który poprosił go o usunięcie przelotów, oferując przy tym 5 tysięcy dolarów. Chłopak nie zgodził się nawet kiedy otrzymał propozycję otrzymania nowej Tesli na okres trzech lat. Dodatkowo obecnie, w obliczu wojny na Ukrainie, skupił się na śledzeniu rosyjskich oligarchów, którzy uciekają przed sankcjami na Rosję. Wszystko po to, aby nie uniknęli sprawiedliwości.

Czytaj więcej: Nastolatek śledzący Elona Muska odrzucił ofertę darmowej Tesli

Jak sam stwierdził w rozmowie z CBS:

Ludzie chcą, żeby ich namierzać, śledzić ich aktywa i odbierać im jachty i odrzutowce.

Jak informuje CBS News, 19-latek za swoją misję powziął udostępnianie tras moskiewskich bogaczy. W tym celu założył konto na Twitterze: @RUOligarchJets, czyli Russian Oligarch Jets.

Czytaj również: Izrael nie zawiesił połączeń z Rosji. Specjalne względy dla oligarchów

Jack Sweeney na co dzień jest studentem pierwszego roku University of Central Florida oraz pracuje na 1/2 etatu jako programista w UberJets. Jego konto na Twitterze opiera się na opracowanym przez niego algorytmie wykorzystującym m.in. dostępne dane z transponderów ADS-B. Dzięki temu jest w stanie ustalić na bieżąco trasy przelotów w czasie rzeczywistym. Porównuje je następnie z anonimowymi planami lotów FAAwszystko po to, aby dokładnie namierzać około 30 prywatnych samolotów, które należą do oligarchów z Rosji.

Nastolatek śledzi podróże m.in byłego już właściciela angielskiego klubu Chelsea Romana Abramowicza, czy też Leonida Mikhelsona, prezesa największego rosyjskiego dostawcy gazu ziemnego. Stwierdził przy tym, że rosyjscy bogacze posiadają niejednokrotnie ogromne samoloty tylko do swojej dyspozycji. Mowa tu nawet o takich jednostkach, jak Boeing 787, który kosztuje nawet około 200 mln dolarów.

To nie koniec. 19-latek utworzył również inne konto, które notorycznie śledzi odrzutowiec Władimira Putina. Profil o nazwie @PutinJet wskazuje aktualną pozycję prezydenta Federacji Rosyjskiej. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż dane o lotach dotyczą jedynie podróży na terenie Rosji.

Niemniej jednak nastolatek wciąż śledzi połączenia samego Elona Muska. Konto mógłby skasować “jedynie” za 50 tysięcy dolarów, lub nową Teslę na czas nieokreślony. Miliarder stwierdził jednak, że nic z tego, po czym zablokował młodego programistę.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close