PaństwoPolitykaPrawoŚwiatTransportTurystykaZdrowie i medycyna

Wielka Brytania całkowicie likwiduje obostrzenia dla podróżnych

Wielka Brytania znosi obostrzenia dla podróżnych

Brytyjski sekretarz ds. transportu Grant Shapps potwierdził, że wszystkie obecne obostrzenia dla podróżnych zostaną zniesione. Obecnie każdy podróżujący do Wielkiej Brytanii musi przed przyjazdem wykonać test na Covid, wypełnić formularz, a następnie zarezerwować i zapłacić za test PCR po przyjeździe. Grant Sapps potwierdził w tweecie, że te zasady skończą się w piątek o 04:00.

Zapowiedź ta oznacza, że pasażerowie, którzy nie są w pełni zaszczepieni, nie będą już musieli wykonywać testów Covid przed i po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Nie będzie też już konieczne wypełnianie formularza przez pasażera. Osoby planujące podróż zagraniczną nadal będą musiały zwracać uwagę na zasady wjazdu do innych krajów.

Zmiany te są możliwe dzięki wprowadzeniu naszych szczepionek i oznaczają większą swobodę w czasie przed Wielkanocą.

– stwierdził polityk.

Rząd przekazał, że jeśli w przyszłości pojawią się nowe szczepy Covid, domyślnym podejściem będzie zastosowanie “najmniej restrykcyjnych środków” ograniczających podróżowanie. Plan “Życie z Covid” przewiduje, że nowe środki na granicach będą rozważane tylko w “ekstremalnych okolicznościach”. UKHSA zapowiedziało, że będzie ściśle monitorować występowanie i rozprzestrzenianie się wariantów Covid.

Czytaj też: Putin zalegalizował kradzież zagranicznych samolotów przez Rosję

Branża zadowolona

Szkocja i Walia zgodziły się pójść w ślady Anglii i zlikwidować pozostałe obostrzenia dla podróżnych związane z koronawirusem. Walijska minister zdrowia Eluned Morgan powiedziała jednak, że czyni to “niechętnie” – i jest “niezmiernie rozczarowana” faktem, że zrezygnowano z wymagań dotyczących testów i formularza dla pasażerów. Rząd Szkocji powiedział, że uzgodniono wprowadzenie jednolitych wymogów dla wszystkich czterech krajów, stanowiących część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, ze względu na “negatywny wpływ braku sojuszu na przemysł turystyczny”.

W lutym zniesiono wymagania dotyczące testów dla w pełni zaszczepionych osób przybywających do Wielkiej Brytanii. Najnowszy ruch został przyjęty z zadowoleniem przez niektóre osoby z branży turystycznej, którzy domagali się zniesienia pozostałych przepisów, aby firmy mogły w pełni wykorzystać silny popyt na letnie wakacje.

Dzisiejsze ogłoszenie wysyła światu jasny komunikat – brytyjski sektor turystyczny powraca. Dzięki temu, że podróżni powracający do Wielkiej Brytanii nie będą już obciążeni zbędnymi formularzami i wymaganiami dotyczącymi badań, możemy teraz cieszyć się z powrotu do normalności sprzed Covida w całym procesie podróżowania.

– stwierdził Tim Alderslade, dyrektor generalny organizacji handlowej Airlines UK.

Usunięcie wszystkich pozostałych ograniczeń w podróżowaniu po Wielkiej Brytanii jest ostatnim ważnym krokiem w kierunku bezproblemowego podróżowania samolotem, pomagając w dalszym przywracaniu zaufania konsumentów, ponieważ wiosną i latem witamy więcej klientów z powrotem na niebie. Aby zapewnić komfort wszystkim podróżnym, rząd brytyjski musi ściśle współpracować z przemysłem, aby zapewnić gotowość granic Wielkiej Brytanii na przyjęcie coraz większej liczby pasażerów, w miarę rozwoju podróży międzynarodowych.

– dodał z kolei rzecznik Virgin Atlantic.

Jednak wraz z ustępowaniem ograniczeń związanych z Covid pojawiają się inne przeszkody dla branży lotniczej. Ceny paliwa lotniczego gwałtownie wzrosły w wyniku wyższych cen ropy naftowej. Zwiększa to presję na koszty ponoszone przez linie lotnicze, chociaż niektóre z nich zabezpieczyły się dzięki swoim strategiom hedgingowym, polegającym na wcześniejszym zakupie paliwa po niższych cenach. Zarówno Air France-KLM, jak i Ryanair ostrzegły niedawno, że ceny biletów lotniczych wzrosną.

Czytaj też: Niedobory paliwa i wysokie ceny zagrażają branży lotniczej

Źródło: BBC

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close