HandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingMedia

Figurki LEGO z Wołodymyrem Zełenskim sprzedane za rekordową kwotę

Wojna na Ukrainie sprawiła, że z jednej strony Rosja stała się pariasem wśród wszystkich krajów na świecie, a z drugiej strony wypromowała prezydenta naszego wschodniego sąsiada. Wszystko przez jego bohaterskość i męskość w obliczu zagrożenia. Udowadnia to aukcja, na której sprzedano figurki LEGO z Wołodymyrem Zełenskim, a której wartość osiągnęła rekordową kwotę. Dochód ze sprzedaży trafi na poczet ukraińskich uchodźców.

Figurki LEGO z Wołodymyrem Żeleńskim sprzedane za rekordową kwotę

Citizen Brick, którzy na co dzień zajmują się produkcją custom LEGO, przygotowali figurki z wizerunkiem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskim. Następnie zamierzali je sprzedawać, a cały dochód przeznaczyć dla uchodźców z tego kraju. Co więcej, do każdej figurki, która kosztowała 100 dolarów, można było dokupić specjalne koktajle Mołotowa za 10 dolarów.

Czytaj również: Wołodymyr Zełenski zostanie rycerzem? Chce tego brytyjska Izba Gmin

Twórcy zamierzali uzyskać 100 tysięcy dolarów, lecz nie spodziewali się, że akcja nabierze takiego rozpędu. Wszystko dlatego, że wyprzedano wszystkie sztuki figurki w ciągu 24 godzin od ogłoszenia akcji w internecie.

Organizatorzy uzyskali aż 145388 dolarów, które całkowicie zostaną przeznaczone dla organizacji charytatywnej Direct Relief. Środki te zostaną przeznaczone na pomoc osobom cierpiącym w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Organizatorzy akcji stwierdzili jednak, że mimo ogromnej popularności kampanii, to nie będą w stanie wyprodukować większej liczby figurek.  

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Citizen Brick (@citizenbrick)

 

Jak stwierdzono w oświadczeniu, figurki LEGO z Wołodymyrem Zełenskim były limitowane. Niemniej jednak firma wciąż zachęca do pomocy uchodźcom:

Mamy nadzieję, że zamiast tego rozważycie przekazanie bezpośredniej darowizny na rzecz Direct Relief lub innej odpowiedniej organizacji charytatywnej. Dziękujemy za Waszą hojność i wsparcie tego projektu.

Czytaj również: BMW i Volkswagen zawieszają produkcję przez wojnę na Ukrainie

Co istotne, LEGO oficjalnie poinformowało, inicjatywa nie nic wspólnego z samą firmą. Niemniej jednak producent wstrzymał dostawy do wszystkich sklepów w Rosji oraz przekazał ponad 16,5 mln dolarów darowizny dla organizacji humanitarnych.

Elon Musk wyzwał Władimira Putina na solo. Stawka? Cała Ukraina

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close